Zarif (IRE)

Zarif-6537c6e7b109f7dfdf501ebfaf3a76f2.jpg
otec: Observatory (USA)
matka: Zariliya (IRE)
otec matky: Darshaan (GB)
dat. narození: 06.04.2007
barva, pohlaví: ryzák, valach
trenér: Váňa st. Josef
stáj: Köi Dent
chovatel: His Higness The Aga Khan`s St.

VIDEO:
Druhé místo z Velké Chuchle

Zarif je synem Gr.I vítězného Observatoryho a klisny Zariliya, která v chovu dala na překážkách v Gd. I umístěnou klisnu Zarinavu (Daylami).


Ve dvou letech absolvoval tři starty a jednou se dokázal umístit na dráze v Killarney. Poté byl na dražbě zakoupený Ivo Köhlerem za 4 500 eur.


Jako tříletý v našem tréninku zůstal na rovinách. Zahájil pěkným druhým místem v Praze a v příštím obdobném startu si umístění zopakoval. Poté se podíval do jedničkové společnosti, ale  v Červnovém poháru dokončil až na osmém místě. K poslednímu startu roku se postavil k Kolesách, ale docválal pouze na desáté příčce.


V roce 2011 se vrátil na dráhu, na které v minulém roce končil, ale již na překážkách a cílovou pásku proťal jako vítěz. Další čtyři starty v roce pendloval z Koles do Pardubic a kromě dvou nedokončených startů se 2 umístil.


V pěti letech zůstal jen v Pardubicích a po prvním nedokončeném dostihu doběhl 2x druhý a třetí. V závěru sezóny se podíval poprvé do jedničkové společnosti a při dni Velké pardubické si docválal pro druhou příčku v Ceně Vltavy.