Novinky

 • Merano a vycházející "gangsta" hvězda

  Extra sólo GANGSTER DE CODDES (ž. Josef Bartoš) pokračuje. Nejvyšší hmotnost ho ani tentokrát nezastavila a lehce si docválal pro své šesté vítězství z celkového počtu devíti absolvovaných dostihů, v nichž nikdy neskončil hůř než třetí. Druhý dokončil lepšící se PEACE GARDEN (ž. Ondřej Velek).

  Vítězství se statusem "lehce" si přisvojil i nestárnoucí matador BROUGHTON (ž. Josef Bartoš).

  Druhé místo si připsala i VALE QUAINTHE (ž. Josef Bartoš), třetí LE MOULLEAU (ž. Ondřej Velek) a IL SUPERSTITE (ž. Jan Faltejsek) byl v dostihu zadržen.

 • Dycky Most! ve znamení obhajoby

  Velkou parádu předvedl ve finiši Velké mostecké steeplechase DUSIGROSZ (ž. Josef Bartoš). Zatímco vloni zvítězil s náskokem tří délek, letos jich soupeřům nadělil pět. Statečně si vedl i malý, ale šikovný WORLD SPEED (ž. Jaroslav Myška), který cíle dosáhl na místě čtvrtém.

  Líbivě se předvedl český odchovanec LUCKY VALENTINE (Anton Andrejevič Orčinskij), který ze své mostecké premiéry vytěžil místo druhé.

 • Festivalové Karlovy Vary

  Součástí mezinároního filmového festivalu v Karlových Varech vždy bývají dostihy, a přestože byl festival letos kvůli pandemii odložený až na konec srpna, termínově se do jednoho mítinku přece jen trefil.

  Působivou premiéru předvedla dvouletá KÖNIGIN LUCIA (Simona Laubeová), která i přes nepodařený start dokázala výraznou ztrátu proměnit ve výsledné čtvrté místo. Obojživelný maskot FATHER FROST (am. Tereza Podráská) se proběhl s koncovým výsledkem "devátý" a další debutant, ANGE PITOU (ž. Martina Havelková), si z dostihové premiéry přivezl místo páté.

 • Merano dvě šestky a jedna dvojka

  S nelichotivým zatížením se proti sobě postavili MUSHRAE (ž. Ondřej Velek) a GRAND SUD (ž. Josef Bartoš). A zatímco prvně jmenovanému dostih vysloveně nesedl a dokončil až šestý, druze jmenovaný se popral o přední příčky a doběhl druhý.

  Pro šesté místo si docválal i IGNACE (ž. Josef Bartoš).

 • Merano v básníkově stínu

  Víkendy v Meranu pokračují a sobota proběhla ve znamení koní z tréninku Josefa Váni staršího.
   
  První letošní vítězství si připsal POET`S SHADOW (ž. Josef Bartoš) a CHARLES STREET (ž. Josef Bartoš) po napínavém souboji v cílové rovině přivezl místo druhé. 
 • Nedělní Merano

  V rámci přípravy na překážkový vrchol italské sezóny Gran Premio Merano se ukázkově blýskl L`ESTRAN (ž. Josef Bartoš), který s přehledem zvítězil. Zdatně mu sekundoval NOTTI MAGICHE (ž. Ondřej Velek), když v napínavém finiši urval krásné třetí místo.

  Třetí místo si z Itálie přivezl i ZANINI (ž. Josef Bartoš), páté KÖLSCHE JUNG (ž. Ondřej Velek) a VALE QUAINTHE (Luigi Maceli) dostih nedokončila.

 • Sobotní Merano

  Velkou parádu naši zástupci předvedli hned v prvním dostihu.

  O raz-dva-tři doběh se postarali nestárnoucí matador BROUGHTON (ž. Josef Bartoš) na místě prvním, neméně ostřílený pardál POWER ZAR (ž. Ondřej Velek) coby druhý a třetí příčkou je doplnil ALMOST HUMAN (ž. Alessio Pollioni).

  Páté místo vybojoval IGOR (ž. Ondřej Velek), sedmé AURELIUS IN LOVE (ž. Josef Bartoš) a osmé  THAVORS (Luigi Maceli).

 • Vittel žádná hitparáda

  Vyrovnané výkony (a to doslova a do písmene) předvedli na francouzském závodišti ve Vittel dva naši zástupci.
   
  COLPO DI STATO (ž. Josef Bartoš) a PRINCE D`ORAGE (ž. Josef Bartoš) každý ve svém dostihu doběhl na osmém místě.
 • Gangsta's Merano

  Ve vítězném tažení pokračuje naše vycházející hvězda GANGSTER DE CODDES (ž. Josef Bartoš), který opět zdecimoval konkurenci ve velkém stylu. S odstupem za jeho chvostem si pro druhé místo přicválal stájový kolega PEACE GARDEN (ž. Ondřej Velek).  
   
  Třetí stájový kolega, CARIBEAN GREEN (ž. Josef Bartoš), si z prosluněné Itálie přivezl páté místo.
 • Pardubice: čtvrtí ve třetí

  Ani srpnová kvalifikace neměla nouzi o ostřílená jména a největší pozornost se upírala na obhájce loňského ročníku, startujícího nově pod velením Josefa Váni staršího. LODGIAN WHISTLE (ž. Josef Bartoš) se po dropu takticky zařadil na čelo pelotonu, ale podklouznutí před velkou vodou jej dle vyjádření jezdce rozhodilo natolik, že již nebyl schopen na útok soupeřů zareagovat a na lepší než čtvrté místo nedosáhl. Kvalifikační debutant AENEAS (Jakub Kocman) doplatil na nováčkovskou chybu na velkém anglickém skoku a docválal osmý.
   
  Kvalifikaci na Velkou pardubickou 2021 má nyní splněnou pětice našich koní (AENEAS, LODGIAN WHISTLE, MAZHILIS, NO TIME TO LOSE a THEOPHILOS).
   
  Líbivé vítězství si z Pardubic přivezl SALASAMAN (ž. Josef Bartoš) a zlepšující se GIORGIONE (ž. Josef Bartoš) se ve finiši úspěšně popral o druhé místo. SAINT SHINE (ž. Josef Bartoš) navázala na svou osobní sérii střídání třetích a čtvrtých míst, kdy na řadě bylo tentokrát to čtvrté, a překážkový debutant FORT TEMPLIER (Anton Andrejevič Orčinskij) tempo soupeřů neakceptoval a v dostihu byl zadržen.
 • Vittel 50/50

  Nedělní výprava do Francie se skládala ze dvou koní a jednoho pilota.
   
  GAP PIERJI (ž. Josef Bartoš) si v bláznivém dostihu docválal pro líbivé vítězství a zajistil tím další z cenných zářezů na pomyslném francouzském nebi.
   
  Stájový kolega BRUNCH ROYAL (ž. Josef Bartoš) už takové štěstí neměl. V neméně bláznivém průběhu neustál hromadnou kolizi a dostih nedokončil.
 • Merano perfetto

  S písní na rtu se z italského podhůří vracejí čtyři naši zástupci.
   
  Matador IL SUPERSTITE (ž. Pavel Složil ml.) se po sérii druhých a třetích místo opět ocitl na postu jasného vítěze a v závěsu za ním cílem zrzavě prosvištěl WORLD SPEED (ž. Ondřej Velek). BOULE DE NEIGE (ž. Jaroslav Myška) nezůstal pozadu a v rámci zahájení své překážkové kariéry si přisvojil své již druhé vítězství a ve stejném dostihu si IGNACE (ž. Ondřej Velek) připsal místo čtvrté.
 • Prázdninová Lysá nad Labem

  Jako první vstříc svému překážkovému debutu nastoupil LUCKY VALENTINE (Anton Andrejevič Orčinskij). Bohužel se nevyhnul kolektivní kolizi, v přecpaném startovním poli docházelo ke spoustě chyb a dostih tudíž nedokončil. Druhý překážkový zástupce KAMRAN (ž. Jan Faltejsek) si počínal o bílý chlup lépe, byť z toho nakonec kápla jen sedmá pozice.
   
  Na start dostihu rovinového se dostavil ORIENTALISTE (ž. Jakub Pavlíček), který také vydobyl sedmé místo, a o dvě příčky lepší, tedy pro páté, si docválal VINO SUPREMO (ž. Martin Laube).
 • Merano sólově

  Do nedělní části dvoudenního mítinku v Meranu jsme nakonec vyslali pouze jednoho účastníka, aby alespoň někdo hájil naši práci a čest.

  POET´S SHADOW (ž. Josef Bartoš) se propracovali až na čelo dostihu, ale síly v závěru chyběly a nakonec z toho káplo krásné druhé místo.

 • Merano bílo-zrzavě

  Mohlo se jednat o ryze šimlovské tažení, protože tři ze čtyř účastníků jsou nositelé bílé barvy, ale jak už to často bývá, pokazil jim to ryzák. :-)

  Bílí zástupci startující spolu se zřejmě dohodli na totožné strategii a oba byli svými jezdci zadrženi. CARIBEAN GREEN (ž. Josef Bartoš) a SINGAPOR ROSE (ž. Ondřej Velek) tudíž nedokončili.
   
  Bílo-zrzavé duo si počínalo uspokojivěji. GRAND SUD (ž. Josef Bartoš) ukořistil druhé místo a jediný ryzák výpravy PASSION RETURN (ž. Pavel Složil) dokončil na místě třetím.