Novinky

 • Dvě vítězství z Trevisa

  Minulou středu jsme se opět vydali na Apeninský poloostrov a vzali s sebou čtyři naše svěřence. Jako první šel na start Option Be, který zde naposledy získal 2. místo. Tentokrát se mu dařilo ještě o něco lépe a dostih po boji, s Josefem Váňou v sedle, vyhrál. V dalším dostihu se po pěti letech v Itálii představil Power Zar. Ten v dostihu získal 3. místo. V hlavním dostihu dostihového odpoledne se představil Morning Star a Roman. Roman nenavázal na vítězství z Milána a dokončil na pátém místě. Za to Morning Star se naplno prosadil, a to o 8 délek. Letos tak má velmi vydařenou sezónu, když ze čtyř startů třikrát vyhrál a jednou byl druhý. 

  Po pěti dnech jsme se do Trevisa vrátili, a to na poslední tamní mítink. Představili se pouze dva naši koně, a to Star Maker a Kazoo, který se vrátil po pětiměsíční pauze. Lépe se dařilo Star Makerovi, který dokončil na 2. místě a Kazoo skončil jako poražený na posledním dalekém 5. místě. 

 • Star Maker po více než roce vítězný

  Další miltink v Trevisu byl úspěšným pro Star Makera. Ten si letos poprvé připsal vítězství, a to s Josefem Váňou mladším v sedle. Na tamní dráze byl úspěšný také Nando, který startoval v dostihu přes proutěné překážky a dostih mu sedl. Do cíle doběhl na druhém místě. Ani National Velvet neudělala ostudu a v dostihu taktéž přes proutěné překážky byla čtvrtá.
 • Velmi vydařené dny v Itálii a ve Francii

  Poslední letošní dostihy se uskutečnili na milánském závodišti, kde se stejně jako loni konala Gran Corsa Siepi di Milano. Vítězství z loňského roku přijel obhájit Champ de Bataille s Josefem Váňou mladším a na startu se potkal také s velmi kvalitním Aztekem. A právě tito dva mezi sebou nakonec bojovali v cílové rovině o vítězství. To nakonec připadlo našemu Champ de Bataille, který svůj loňský koncert před italským publikem obhájil a nám způsobil nádhernou radost. Ani Edef Xam, který se zúčastnil dostihu grupa 2 neudělal ostudu a odvezl si 2. místo. 

  Druhý den jsme se přesunuli o několik set kilometrů dál do země Galského kohouta. Představili jsme se na závodišti ve Fontainebleau nedaleko Paříže. I tady se představili dva naši svěřenci. Prvním byl Mister Westminster, který den před Velkou pardubickou vyhrál pardubické proutky a vítězně se tak vrátil po rekonvalescenci. Na francouzské půdě měl v sedle Patricka Boekhouta a i přes nepříznivé podmínky se společně umístili na skvělém 2. místě, pouze 3/4 délky za vítězným koněm. Hned v následujícím dostihu se představil Stafettino, který ve Francii nebyl poprvé a má na svém kontě vítězství z Dieppe a Compiegne. Tento dostihu mu náramě sedl a na začátku cílové roviny všem začal utíkat. Dostih vyhrál lehce a my měli další důvod k radsoti. 

 • Poslední dostihový den v Česku a výlet do Itálie

  V sobotu nás čekal poslední dostihový den této sezóny na českém území, kterého jsme se zúčastnili. Stejně jako v minulých letech jsme se vydali na závodiště v Kolesách u Kladrub a přivezli jsme s sebou čtyři koně. 

  Jako první se na start vydala dvojce Strike a Rabbit Hawk Wing. Strike se nakonec dostal do cíle na 6. místě s Michalem Mikšovským v sedle a na 3. místě se umístil Rabbit Hawk Wing, kterého vedl Patrick Boekhout. Oba koně po tomto dostihovém dnu ukončili svou dostihovou kariéru a budou si užívat zaslouženého odpočinku. V dalším dostihu se představila klisna Francaise a ani ta se nezlepšila a dostih dokončila na pátém místě. I ta se krátce po dostihu rozloučila s naší tréninkovou centrálou. Za to König Samur, který startoval v posledním dostihu, velmi potěšil. Vracel se po zranění a dostih velmi lehce ovládl. 

  Hned druhý den jsme se představili v italském Milánu, kde se na start vydali dva naši koně. Své druhé letošní vítězství připsal Chicago, když to první přišlo v Meránu. Druhým koně byl Option Be, který také potěšil a dokončil na druhém místě. 

  O tři dny později jsme byli opět na italském území a mířili jsme do Trevisa. Na tamní závodiště jsme přivezli tři naše svěřence. Po boji se v tamní steeplechase prosadil Home Please s Josefem Váňou mladším v sedle, který získal 4. místo v dostihu přes proutěné překážky s Cheap Thrillem. Náš třetí zástupce byl Sargas, na kterého čekala rovina, ve které se umístil taktéž na 4. místě. 

 • Velká pardubická s různorodými pocity

  Již tradičně jsme se druhou říjnovou neděli vydali brzy ráno do Pardubic, kde se konal již 128. ročník Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Do samotného hlavního dostihu měli nastoupit čtyři naši svěřenci, avšak nedělní veterinární prohlídky se zůčastnili 3 koně. Theophilos zůstal ve stáji, kvůli zdravotním problémům. Zbylí tři hrdinové se tak vydali na start hlavního dostihu. S číslem 3 a s žokejem Raffaelem Romanem se před tribunou na přehlídce představil stálý účastník Zarif. Číslo 17 nesl Ange Guardian a v sedle měl žokeje Jiřího Kouska a o dvě startovní čísla výš se představil obhájce z loňské Velké pardubické, No Time To Lose s žokejem Josefem Váňou mladším, který nahradil zraněného Jana Kratochvíla. Velká pardubická byla bohužel štědrá na pády. Našim koním se naštěstí vyhnuli a o výsledku dostihu se rozhodovalo až v závěrečné části dostihu a v cílové rovině. Naši svěřenci nakonec doběhli těsně za sebou, kdy se nejlépe umístil Zarif a skončil na krásném 4.místě. Hned po něm se do cíle dostal právě No Time To Lose a šestou pozici zíslal Ange Guardian. Všichni jsme nakonec museli smeknout před Janem Faltejskem, který pro nás v sezóně pár koní také odjezdil a který se v dostihu prosadil již po 5.! 

  V rámcových dostizích se nejlépe zadařilo Sottoventovi, který s Patrickem Boekhoutem získal 3. místo. Čtvrté místo si odvezla Rozina, která zároveň vyhrála nejkrásnějšího koně v paddocku jak při jejím dostihu, tak i v rámci celého dne! A stejně jako Rozina si čtvrté místo zapsal Power Zar v sedle s Josefem Váňou mladším. Bohužel se nedařilo třem koním. V Ceně Vltavy startoval Wild Danger a Rabbit Hawk Wing a ani jeden nenavázali na umístění z loňských let, když Wild Danger skončil 6. a Rabbit Hawk Wing osmý. Nedařilo se ani klisně Silk, která dostih nedokončila. 

 • Jedenáctičlenná ekipa v Meránu

  Nezvykle ve středu jsme se s početnou skupinou koní představili na mítinku v Meránu, kde byla jako hlavní dostih dne listed na 3800m se čtyřmi našemi zástupci. Bezmála po třech letech se na dostihovou scénu vracel složitý, ale velmi kvalitní Il Superstite, v jehož sedle byl žokej Jan Faltejsek. Ani Martinstar s žokejem Josefem Váňou mladším nebyl kvalitami pozadu a pole doplňoval srdcař Morning Star s ž. Jiřím Kouskem a Almost Human s ž. Janem Kratochvílem. Morning Star se na začátku dostihu ujal vedení a nakonec dostih dokončil na 2. místě. Hned za ním doběhl s dobrou koncovkou Almost Human a na čtvrtém místě dokončil Il Superstite, pro kterého to byl dobrý start. Martinstar byl nakonec zastaven a dostih nedokončil. Na začátku dne se představila dvojice koní Star Maker - Secret Sinner, kde se opět naši koně seřadili v cíli za sebou. Lépe dokončila Secret Sinner, a to na 3. místě a hned za ní dostih dokončil Star Maker. I další dostih byl ve znamení dvou našich svěřenců, Aenease a Sansira. Sansiro se zatím v dostihu ''nenašel'' a dokončil daleko na 5. místě a Aeneas se musel spokojit se 3. místem. První a jediné vítězství toho dne přišlo až v posledním dostihu, když se o něj postaral bělouš Capivari, který se po čtyřech startech konečně naplno prosadil. Druhý dostih dokončil Treizor du Pilori a na třetím místě skončil veterán Tahini.
 • Forever Dry poprvé vítězně

  První srpnový víkend přinesl úspěch z českého mítinku. Vydali jsme se na závodiště v Karlových Varech, kde se nejdříve představil v jedničkovém dostihu na 2000m (10. Velká cena BBAG) tříletý Forever Dry s žákem Davidem Liškou v sedle. Forever Dry se celý dostih držel na přední pozici. V cílové rovině začal bohužel lehce bočit, avšak nezabránilo mu to získat první životní vítězství. Druhým reprezentantem byl Touch of Genius, který se představil v Memoriálu Josefa Dolejšího a nakonec vybojval 4. místo. 
  Zároveň jsme byli opět i v Meránu, kam jsme tentokrát přivezli jen dva koně. Jako první šel na start A Pigalle, který ale dostih nedokončil. Ani Martello výrazně nepotěšil, když v dostihu hůře skákal a nakonec záskal 5. místo.
 • Bad Harzburg a meránský dvojden

  Do dlouhé době se naši svěřenci představili v německém Bad Harzbugu. Jako první se na start spostavil Aeneas, který po velmi dobrém průběhu dostihu udělal chybu na posledním skoku a musel se znovu rozjíždět. Nakonec si ale odvezl 2. místo. Druhým koněm byl Treizor du Pilori. Ten si oproti minulému startu v Meránu přilepšil a získal 4. místo.
  Dva dny po německém dostihovém dnu jsme se vydali do Merána. První den se na tamním závodišti představilo 5 koní. Jako první byla na startu dvojice koní Secret Sinner a Star Maker. O příčku lépe se do cíle dostala Secret Sinner a na čtvrtém místě dostih dokončil Star Maker. Také v dalším dostihu za naši stáj stratovala dvojice koní, a to Morning Star - Kazoo. V tomto pořadí také došli do cíle, když Morning Star dostih suveréně vyhrál a Kazoo získal 2. místo. Morning Star tak pro sebe získal čistý vítězný meránský hattrick. Jako poslední se při sobotním dnu představil Prince d'Orage. Ani on neudělal ostudu a cílem proběhl na 4. místě. 
  V neděli se pokračovalo na Apeninském poloostrově. Za nás se představil pouze jediný kůň, a to Le Moulleau, který se naposledy představil na konci dubna v Miláně. Tentokrát získal s am. Michalem Mikšovským 3. místo.

 • Meranské vítězství v podání dvou našich koní

  Předposlední červencový víkend jsme se vydali na dvě závodiště. 
  V Česku jsme se představili na mítinku v Karlových Varech, kde se jako první vydal do boje Father Frost. S Jaromírem Šafářem v sedle se mu poměrně dařilo a získal tak 3. místo. Komu se ale nedařilo byl Big Mago, kterého na konci dostihu Patrick Boehout zastavil a dostih tak nedokončili. 
  Zároveň jsme se představili i v Meránu, kde se nám dařilo podstatně lépe. Po půl roce se na plno dokázal prosadit Martello a vítězství si odnesl také Ole Caballero. Špatně si nevedl ani Roman, který po minulém vítězství získal 4. místo. Minule získal prvenstvé také Mushrae, avšak tentokrát se musel spokojit s 5. místem.
 • Zahraniční starty na dvou frontách

  Neděle pro nás znamenala výjezdy do dvou různých zemí. Tou bližší bylo Slovensko, kde se konalo tamní derby a na jeho startu byl bělouš Forever Dry a v jedho sedlě žokej Jaromír Šafář. Bohužel se Forever Drymu v Bratislavě nelíbilo a oproti Českému derby si výrazně pohoršil, když doběhl jako poslední na 14. místě. V Bratislavě se ukázal také Touch of Genius. Ani jemu se výrazně nedařilo a dokončil na 5. místě.
  Druhá cesta vedla do franzouzského města Vittel, kde se představila pouze Deauveline. Bohužel i ta se vrátila jako poražená s dalekým 6. místem.

 • Memoriál Evy Palyzové pro Buonarrotiho

  Červencová státní svátek jsme jako každý rok strávili na dostizích v Lysé nad Labem, kde se konalo tradiční Memoriál Evy Palyzové. Na jeho start se postavil tmavý hnědák Buonarroti s žokejem Janem Kratochvílem v sedle. Dostih nakonec po boji vyústiv v úspěch Buonarrotiho. Na lysolabský mítink jsme přivezli také Gibb's Beache, který ale nenavázal na minulé vítězství z Lysé a dokonačil na 4. místě.
 • Předzkouška Českého derby - Velká červnová cema

  První červnvou neděli se do Velká Chuchle vydal bělouš Forever Dry, kterého čekal trail na České derby. V jeho sedle byl žák David Liška a výslede nebyl vůbec špatný, když nakonec společně dokončili na 4. místo a Forever Dry tak získal jisté místo v samotném derby.
 • První díl kvalifikace na Velkou pardubickou

  Česká sezóna je v plném proudu. Je za námi již první kvalifikační dostih na Velkou pardubickou. 
  Na pardubický dostihový den jsme přivezli deset koní. Největším překvapením a zároveň největší radost udělal Sottovento s žokejem Janem Kratochvílem, který poprvé v životě proběhl cílem na prvním místě a nám tak v něj vrátil důvěru. Dobře si vedla také Silk, která v závěrečné fázi dostihu bojovala s Patrickem Boekhoutem o vítězství. Nakonec však z dostihu odešla ''pouze'' se třetím místem. Ve stejném dostihu se představil také Rabbit Hawk Wing, který dokončil dostih na 7. místě. Druhé místo si ze svého prvního letošního dostihu odnesl Buonarroti, který se měl představit již při úvodním dni, ale kvůli tvrdu mu byl start odložen. V rámcových dostizích se představil také König Samur a z proutěných překážek si odnesl 5. místo. Radost udělala také klisna Rozina, která na konci dne získala 2. místo. 
  Samotná kvalifikace dopadla nejlépe pro Ange Guardiana, který si odnesl po boji 2. místo. Hned za ním se musel se 3. místem spokojit No Time To Lose, kterému lepší pozice unikla jen ''o hlavu''. Čtvrté místo si stejně jako v loňském roce odnesl Theophilos. Kvalifikační dostih ještě dokončil Power Zar, a to na 8. místě.
  Den po pardubickém dni jsme se představili v italském Meraně, kde se představilo 8 našich svěřenců. 
  Do druhého dostihu nastoupil Star Maker a Ole Caballero, pro kterého to byl první cross. Dostih nakonec nejlépe dopadl pro zkušeného Star Makera, který si odnesl 3. místo a Ole Caballero se musel spokojit se 7. místem. Velké problémy potkali naše koně ve čtvrtém dostihu, kdy se dva vedoucí žokejové vydali špatnou cestou a vzali s sebou vetšinu pole. Pro Treizor du Pilori a Jana Kratochvíla to skončilo pádem a Champ de Bataille s Josefem Váňou se museli vracet na správnou cestu. Dostih byl tak roztažený do celého závodiště. Champ de Bataille nakonec byl uznán na 3. místě. V šestém dostihu jsme měli čtyři svěřence. V nejlepším světle se ukázal Roman, který začíná ''dozrávat''. V tomto dostihu nenašel přemožitele a proběhl cílem jistě jako vítěz. Za ním doběhl na 4. místě Gondaro, který již letos vyhrál na konci února v Pise. Šesté místo bral Mushrae a na osmém místě skončil Big Mago.
 • Velikonoční pondělí opět na dostizích

  Začátek české sezóny je za dveřmi. Letos sezónu otevírá lysolabský mítink, který je stejně jako minulý rok na Velikonoční pondělí a stejně jako miluný rok se na něm podílí stáj Statek Blata Český ráj. 
  Oproti loňskému rok ale posíláme na tamní mítink jen dva naše svěřence. Hned v prvním dostihu (PP,IVkat,3000m) se poprvé představí Topography, kterého čeká překážkový debut. Má za sebou start ve třech rovinách v Německu, z čehož jednu vyhrál. V jeho sedle bude Patrick Boekhout. V pátém dostihu (r., II.kat,2200m) se za nás představí Touch of Genius (ž. Jan Verner). Ten bude mít poměrně slušné konkurenty. Poměří také síly s Timekeeperem, který změnil trenéra a je u pana Tomáše Váni. Touch of Genius se vrací po téměř roce, kdy naposledy vyběhl při Derby-dni a ve Zlatém poháru získal 4. místo.
  V pondělí se představíme také v Miláně, kam přivezeme dva naše svěřence, oba v majetku stáje Statek Blata Český ráj. Jako první se ve druhém dostihu (siepi, 3200m) představí Mahe King (ž. Jan Kratochvíl), který v loňském roce dvakrát vyběhl na rovinách, ale ani jednou se výrazně neprosadil. Čehá ho tak překážkový debut stejně jako Aenease (ž. Josef Váňa ml.), který pobží ve čtvrtém dostihu (siepi, 3200m). Ten se v loňském roce zúčastnil jak Českého, tak Slovenského derby. Ve Slovenském se nakonec umístil na 3. místě. Ke konci sezóny se zúčastnil také St.Lageru, ve kterém vybojoval 2. místo. 

 • Osm koní a dvě vítězství

  Kvůli zrušení dostihů v Trevisu, jsme měli měsíční pauzu. Začala nám ale sezńa v Milánu, a tak jsme se s osmi koňmi vydali na cestu. 
  Neděle to byla poměrně úspěšná. Hned v prvním dostihu (steeplechase na 3600m) se naplno prosadil ryzák Duke is Back s žokejem Janem Kratochvílem v sedle. Byl to pro něj druhý dostih v našem tréninku a bohužel také poslední, protože ho po dostihu koupil jiný italský majitel, a tak změnil trénokové středisko. V stejném dostihu se představila i klisna Secret Sinner, která s žokejem Josefem Váňou mladším dokončila na 5. místě. (video) Ve druhém dostihu (siepi, 3200m) jsme měli tři zástupce. Nejlepší umístění si odnesl Option Be, který měl v sedle ž. Jana Kratochvíla. Hned za ním doběhl do cíle Home Please s ž. Josefem Váňou ml. a Macchiavelli (ž. Jiří Kousek), který má menší problémy po psychické strnce se po aktivním průběhu umístil na 6. místě. (video) I ve třetím dostihu (siepi, 3600m) jsme měli tři zástupce. Tentokrát se nejlépe dařilo zástupci stáje Scuderia Aichner, a to koni Karelcytic, který s žokejem Josefem Váňou mladším ovládl dostih jistě o 1 a 1/4 délky. S druhým místem se musel spokojit Roman s ž. Janem Kratochvílem a třetí místo bral Kazoo s ž. Jiřím Kouskem. (video)