Novinky

 • Zahájení meránské sezóny

  Po zimní odmlce se na scénu vrací dostihy do alpského závodiště Merána. Na tamní zahajovací mítink se vydáme rovnou s osmi našimi svěřenci.
  Hned do druhého dostihu (steeple-chase, condizionata) na 3800m nastoupí duo našich koní. První je již zkušený Alcydon Fan, jehož poslední dostih bylo Gran Premio v loňském roce, které dokončil na pátém místě. V jeho sedle bude žokej Jan Kratochvíl, který byl v jeho sedle i při jeho loňském prvním startu a dokončili spolu na čtvrtém místě. Na start ho doprovodní, nováček v naší stáji a zástupce stáje Scuderia Aichner, Nando, který se vrací na dostihovou dráho po roce a půl. V roce 2015 se zúčastnil také Gran Premia a dokončil ho na pátém místě. Následně se představil ještě v Milánu, odkud si taktéž odvezl pátou příčku. Nanda dostihem provede žokej Josef Váňa mladší.
  Ve třetím dostihu (siepi) na 3000m se představí dvojice koní ze stáje Jokr - Váňa. Almost Human se italskému publiku naposledy představil na apríla v Trevisu, odkud si odvezl druhé místo. V dostihu ho povede žokej Jan Kratochvíl. Do dostihu ho doprovodí Mushrae, který zatím z dvojice startů vytěžil dvě čtvrtá místa, a to z Milána a následně z francouzského Strasbourgu. Jeho žokejem bude Josef Váňa mladší.
  Nováček v naší stáji je také Marywil, kterého má v majetku stáj Statek Chyše - Váňa. Marywil má za sebou jeden rovinový start v Polsku, kde získal páté místo. I tentokrát ho bude čekat rovina (condizionata), a to na 2200m. V jedho sedle bude Jindřich Fabris. 
  Toward Glory se vydá na start pátého dostihu (siepi) na 3000m, kde v jejím sedle bude žokej Josef Váňa mladší. Z minulého roku má na svědomí dvojité vítězství, a to z Merána a následně na začátku listopadu triumfovala v Milánu.
  V šestém dostihu (steeple-chase) na 3550m se představí zbylí dva koně, a to Le Moulleau a Secret Sinner. Prvně jmenovaný má za naše tréninkové středisko jeden start, který se odehrál v Trevisu. Tamní dráha se mu velmi líbila a doběhl si pro lehké vítězství. V jeho sedle bude, stejně jako při treviském triumfu, žokej Josef Váňa mladší. Secret Sinner za nás vyběhla již třikrát, když v prvních dvou startech doběhla druhá, za to v Pise, kde se představila na konci ledna, dokázala po boji zvítězit. V dostihu jí povede žokej Jan Kratochvíl.
 • Rovinové šance v Milánu

  Víkendové starty odstartují již tradičně v sobotu, avšak tentokrát na milánském závodišti. Na tamní dostihový den přivezeme celkem dva koně, kteří reprezentují stáj Statek Blata Český ráj. Jako první se na start vydá Timekeeper, který se zúčastní čtvrtého dostihu na 2000m (condizionata). V jeho sedle bude žokej Václav Janáček. Loňský slovenský Derbysta se letos poprvé představil ve velikonoční Lysé nad Labem a získal tam lehké vítězství. Z tohoto dne si přivezl vítězství také Tamarind Cove, na kterého v Milánu čeká pátý dostih na 1600m (condizionata) a do jeho sedla taktéž usedne žokej Václav Janáček.
 • Čtyři závodiště za tři dny

  Při pátečním odpoledni si svou premiéru v Auteuil odbyl, zástupce stáje Statek Blata Český ráj, Sundara. Pro něj to bylo po druhé, co se na francouzskou dráhu podívatl, když poprvé se tak stalo v půlce loňské sezóny. Startoval na dráze ve Vittelu a získal druhé místo. Tentokrát se ale musel spokojit s horším výsledkem, a to se 7. místem. 
  Na první dostihový den do Mostu se vydali čtyři naši svěřenci. Jako první šel na start Fly Filo Fly. Italský rodák se zůčastnil Memoriálu dr. Fankenbergera a nakonec získal 5. místo. Do druhého memoriálu odstartovala klisna Francaise. Ani ta svým výsledkem moc nepotěšila, když doběhla v poli poražených na 13. místě. Abbot Grey se vydal po týdnu na dostihovou dráhu, a to poprvé v životě na tu mosteckou. Ta mu ale sedla a z dostihu přivezl skvělé 2. místo. Ani Lorie se v Mostě nedařilo špatně, když po nevydařeném debutu získala 3. místo. 
  Do Velké Chuchle se v neděli vydala dvojice Flames of Horeb a Aeneas. Ti odstartovali do stejného dostihu a nakonec byl v cíli lepší Aeneas, který získal 2. místo. Flames of Horeb procválal cílem na 4. místě. 
  Posledním závodištěm, kde jsme se o víkendu představili, bylo italské Miláno, kde se konaly dostihy se statutem grupa. My jsme na tamní závodiště přivezli pět koní. Jako první šli na start Big Mago a Tahini. Z této dvojice se lépe dařilo Tahinimu, který dokončil dostih na 2. místě. Big Mago získal 3. místo. Grupa II čekala na Martella, který ale dostih dokončil na 6. místě. Za to Broughton se ukázal ve skvělém světle, když vyhrál grupu I, a to na 5000m. Ve stejném dostihu se na 4. místě umístil i Billy Silver.

 • Víkend na čtyřech závodištích

  Náš dostihový víkend začne již v pátek, kdy se vydáme na start ve francouzském Auteuil. Poprvé se na tamním závodišti představí Sundara, jehož partnerem v dostihu bude žokej Josef Váňa mladší. Společně si vyzkouší tamní steeplechase na 3700m. Sundara naposledy startoval o Velikonocích, kdy dokázal lehce zvítězit ve Velikonoční steeplechase v Lysé nad Labem.
  Sobotní den bude ve znamení mosteckého hipodromu, kam přivezeme čtyři koně. Do Memoriálu dr. Frankenbergera (r, I.kat., 2000m) nastoupí nováček v naší stáji Fly Filo Fly a jeho žokejem bude Tomáš Lukášek. Fly Filo Fly byl koupen z Itálie pro stáj Statek Chyše-Váňa a má za sebou již čtyři starty, když naposledy vyhrál rovinu na 2000m v Pise. Memoriálu Vlastimila Smolíka se zúčastní klisna Francaise, kterou vlastní stáj Javor. Stejně jako u Fly Filo Fly bude mít v sedle ž. Tomáše Lukáška. Klisna se minulý rok umístila na druhém místě v polském Oaks a následně na stejné dráze vyhrála dostih na 1600m. Překážkovými reprezentanty v Mostě budou dva naši svěřenci. Jako první půjde na start bělouš Abbot Grey, který naposledy startoval v Pardubicích, kde získal osmé místo. Tentokrát na něj čekají specifika mostecké dráhy, a to v sedmém dostihu (steeplechase, III.kat) na 3800m. Druhým kněm bude klisna Lorie, která debutovala nad skoky při mítinku Prvomájové steeplechase, ale dostih pro zadržení nedokončila. V sobotu bude mít v sedle žokeje Jana Kratochvíla, stejně jako Abbot Grey. Čeká na ní osmý dostih (steeplechase, IV.kat) na 3300m.
  V neděli se představíme na dvou závodištích ve dvou zemích. Kratší cestu absolvujeme do Velké Chuchle, kam přivezeme dva koně, kteří se utkají ve stejném dostihu, a to v rovině III. kategorie na 2400m. Budou jimi Aeneas a Flames of Horeb. Do sedla Aenease usedne žokej Milan Zatloukal a v sedle druhého jmenovaného bude žokej Stephane Breux.
  V Milánu se v neděli konají dostihy kategorie grupa I a grupa II. My na tamní mítink přivezeme 5 koní. Do třetího dostihu (proutky, 3600m) odstartuje duo Tahini - Big Mago, když v sedle Tahiniho bude žokej Josef Váňa mladší a do sedla Big Maga usedne žokej Jan Kratochvíl. Prvě jmenovaný se letos v zimě představil celkem třikrát, když si dvakrát doběhl pro vítězství, a to v Pise a následně v listed dostihu v Trevisu. Získal ale také druhé místo z grupy III. Big Mago letos v zimě běhal častěji než Tahini, ale vítězství má na svém koně také. Odehrálo se v Pise, a to velmi lehce. Do čtvrtého dostihu označeného jako grupa II, (proutky) na 3600m, nastoupí Martello (ž. Josef Váňa mladší), který má na svém kontě pouze jeden start, a to z Trevisa, kde debutoval skvělým druhém místem. Poslední dvojicí bude Billy Silver (ž. Jan Kratochvíl) a Broughton (ž. Josef Váňa mladší), kteří se představí v grupě I (steeplechase), na 5000m. Billy Silverovi se při posledním startu bohužel nedařilo, když ho nedokončil kvůli pádu, za to Broughton se při svém posledním běháním ukázal velmi dobře, když lehce vyhrál steeplechase v Pise.
 • Wild Danger zdolal Koroka

  Pondělní den byl ve znamení zahajovacího dostihového dne v Pardubicích, kde se konala tradiční Úvodní cross country Koroka. 
  V samotném hlavním dostihu jsme měli dva zástupce, a to Rabbit Hawk Winga a Wild Dangera. A právě tady se pro nás zrodilo překvapení dne. Rabbit Hawk Wing absolvoval dostih uprostřed pole, zatímco Wild Danger se držel celý dostih na druhé pozici za Miraxem a nakonec oba naši koně šli do závěrečnho oblouku společně na prvních dvou pozicích. Za poslední překžkou dokázal Wild Danger odrazit útok Rabbit Hawk Winga, kterému ke konci chyběly síly, a tak si Wild Danger, v letošní premiéře, doběhl pro velmi lehké vítězství. Rabbit Hawk Wing se nakonec musel spokojit se skvělým 3. místem. Do druhého hlavního dostihu dne odstartoval Nos Galan, který nakonec proběhl cílem na krásném 4. místě. V Pardubicích sbíral zkušenosti také Abbot Grey, který absolvoval druhý pardubický cross a získal 8. místo. Z dvojice koní Step Dancer - Gibb's Beach se nakonec do cíle dostal pouze Step Dancer, který doběhl na 11. místě. Gibb's Beache bohužel v závěru dostihu potkal pád. Jako poslední kůň se představil Chicago. Pro něj to byla premiéra v cross country a nevedl si vůbec špatně, když doběhl na 2. místě.
 • Úvodní cross country v Pardubicích

  Již tradičně na Den vítězství, který se slaví 8. května, se vydáme na cestu do Pardubic, kde se koná Úvodní cross country Koroka. Na cestu se nakonec, po škrtnutí klisny Lorie, vydáme se sedmi koňmi.
  Do samotné Úvodní coss country se vydají dva naši svěřenci. Rabbit Hawk Wing i Wild Danger se v lňském roce společně utkali v Cene Labe, kde měl nakone navrch Rabbit Hawk Wing. Ten dokončil dostih na třetím místě a Wild Danger se musel spokojit se čtvrtým. Rabbit Hawk Wing se následně představil ještě v závěrečných Pardubicích, kde dokončil čtvrtý. Tentokrát na ně čeká cross country I. kategorie na 4500m. Do sedla Rabbit Hawk Winga usedne poprvé žokej Marcel Novák a v sedle Wild Dangera bude žokej Jan Kratochvíl.
  Do druhého hlavního dostihu dne, Irish Ambassador's Gold Cup supported by EASYFIX, proutky I. kategorie na 3900m, odstartuje Nos Galan s žokejem Janem Kratochvílem. V loňském roce jistě vyhrál Zlatý pohár a následně byl třetí v Agrofert Steeplechase. Sezónu nakonec ukončil ve Wroclawi, a to sedmým místem. 
  Se šestnácti soupeři do dostihu (cross country, IV.kat, na 4500m) odstartuje Abbot Grey (ž. Jan Kratochvíl), který přes zimu absolvoval dva dostihy, a to v Pise, kdž poprvé získal páté místo a následně vybojoval druhé. V Pardubicích se představí po druhé.
  Dvojice koní Step Dancer - Gibb's Beach se představí v šestém dostihu (cross country, III.kat, na 4400m), když prvně jmenovaný bude mít v sedle Patricka Boekhouta. Step se naposledy na dráze objevil při závěrečných dostizích v Kolesách a dokončil v poli poražených. Gibb's Beach se naposledy publiku ukázal při závěrečných Pardubicích, ale byl žokejem zadržen, do jeho sedla usedne ž. Jan Kratochvíl. 
  Jako poslední do dostihu odstartuje Chicago (ž. Jak Kratochvíl), který loni vyhrál Stříbrnou trofej v Pardubicích a následně byl druhý ve Velké Chuchli v Cene EŽ Praha. Na Chicaga čeká dostih třetí kategorie na 3500m a bude to pro něj první životní cross country. 

 • Milánské úspěchy

  O první květnové sobotě jsme se představili na Pyrenejském poloostrově, a to ve třech dostizích se čtyřmi našemi koňmi. 
  Home Please se za nás vydal na start poprvé a do Milána se vrátil po více než roční pauze. Naposledy právě v Miláně vyhrál proutky na 3600m a na své vítězství navázal. Dostih (proutky) na 3200m vyhrál jistě o 1 a půl délky. Do dostihu s ním odskočil i Option Be, který naposledy získal páté místo ze Strasbourgu. Ono 5. místo si nakonec veze i z milánského závodiště. 
  Před dvěma týdny se na start postavil i čtyřletý Nightmare a svůj debut dokončil daleko v poli poražených. Tentokrát mu dostih ale sedl a svůj druhý životní start proměnil v lehké vítězství o pět délek. Představil se v proutkách na 3200m.
  Na konci března v Itálii startoval i tříletý Saxo Sol. Při svém debutu nakonec získal skvělé druhé místo a ani tentokrát tomu nebylo jinak, když v dostihu (proutky) na 3200m dokončil na 2. místě.

 • Dva vítězné starty jak u nás, tak v cizině

  Státní svátek na prvního máje pro nás neznamenal nic jiného, než dostihový den v Lysé nad Labem. Tam se konala tradiční Provmájováá steeplechase, do které jsme přivezli dva naše svěřence. Po třech vítězstvích za sebou z předešlích roků, které mají na svědomí Rabbit Well a Ange Guardian, se na ně pokusili navázat Soros a Theophilos. Prvně jmenovaný má sice daleko více zkušeností s překážkovými dostihy, avšak v Lysé se mu nedařilo, když dokončil sedmý. Za to Theophilos si doběhl pro lehké vítězství a navázal tak na naší šňůru prvenství právě z tohoto dostihu. V Lysé se představil také Dodo Dancer s klisnou Lorie. Dodo Dancer se nakonec mohl radovat z lepšího výsledku než klisna, když dokončil pátý. Lorie byla nakonec v dostihu zadržena. 
  Lysá nad Labem nebylo jediné závodiště, kde jsme se při svátku práce představili. Dva koně jsme přivezli také do Milána, kde ani jeden kůň neudělal ostudu. Lépe se zadařilo Star Makerovi, který svůj dostih lehce vyhrál. Morning Star si nakonec přivezl skvělé 2. místo.
  Den poté jsme závodili také ve francouzském Compiegne, a to v dostizích se statutem listed. Jako první šla na start klisna Deauveline, která se z dostihu nakonec vrátila s 9. místem. Na dráhu se vrátil také Fafintadenient, který tentokrát musel ustoupit a spokojit se s krásným 2. místem.

 • Prvomájová steeplechase a účast v Itálii a Francii

  Na programu je další z mítinků v Lysé nad Labem. Tentokrát každoroční Prvomájová steeplechase, kterou v loňských letech vyhrál třeba Rabbit Well nebo loni na druhém místě ve Velké pardubické umístěn Ange Guardian. Při letošním mítinku budeme mít na startu dva naše svěřence. Se startovním číslem 4 půjde na start Soros s žokejem Marcelem Novákem. Ten se naposledy představil v posledních Pardubicích loňského roku, když v Ceně města Pardubic získal třetí místo. Bude to pro něj tak první představení v letošním roce, stejně jako pro Theophilose, který míří na start Prvomájové steeplechase také. Theophilos se naposledy velmi dobře reprezentoval druhým místem v Poplerově memoriálu při dne Velké pardubické, ale je také znám jeho svéhlavostí v paddocku a dokázal nás už několikrát pořádně pozlobit. Do Lysé přiveze také nováčky nad skoky. Prvním je debutantka na překážkách Lorie (Patrick Boekhout), která naposledy startovala při druhém mítinku ve Velké Chuchli a dokončila na sedmém místě. Na start s ní půjde také Dodo Dancer (ž. Jan Kratochvíl), pro kterého to bude druhý start v překážkovém dostihu. Debutoval na konci minulé sezóny v Kolesách, a to sedmým místem. Oba koně se zúčastní steeplechase na 3700m (IV.kat)
  Na svátek práce se představíme také v italském Milánu, kam přivezeme dva naše svěřence. Jako první se na start vydá Star Maker (ž. Josef Váňa ml.) a čeká na něj steeple-chase (condizionata) na 3600m. Star Maker naposledy záskal z milánského závodiště druhé místo. Druhým koněm bude Morning Star (ž. Josef Váňa ml.), který se vydá na start pátého dostihu (siepi, condizionata) na 3600m. Morning Star má letos za sebou dva starty, z čehož jednou dokázal vyhrát a podruhé získal druhé místo. 
  V úterý se přesuneme o několik set kilometrů směrem na západ do Compiegne, kde se představí duo Fafintadenient - Deauveline. Jako první půjde na start klisna a zúčastní se 4. dostihu přes proutěné překážky na 3600m. Deauveline (ž. Josef Váňa ml.) se na tamní dráze již jednou představila, a to na začátku dubna, když získala skvělé čtvrté místo. Ani ''Fafin'' (ž. Josef Váňa ml.) se tamnímu publiku nepředstaví poprvé, když ve stejný den jako Deauveline vyhrál jistě o 1 délku proutky na 3800m.
 • Víkend v Miláně

  Víkend po Velikonocích jsme se na české scéně nepředstavili, za to jsme ale se vydali do italského Milána. Na tamní závodiště jsme přivezli čtyři koně, z čehož tři se chystali na překážky a jeden se zúčastnil roviny.
  Jako první šel na start (steeplechase, 4000m) Billy Silver, kterému minulý týden zrušili dostih z důvodu stávky na závodišti. Bohužel se mu ale nedařilo. V dostihu ho potkal pád, a tak dostih nedokončil.
  Jako druhá se na strat (proutky, 3600m) vydala problematická Azamourday. I přesto, že není jednoduchou klisnou si připsala italský hattrick, když vyhrála prodejní dostih, a to lehce o 2 a 3/4 délky.
  Svou premiéru si odbyl Nightmare, italské stáje Scuderia Aichner. Nightmare se představil ve steeplechase na 3200m a i přesto, že debutoval, se mu příliš nedařilo. Dostih nakonec dokončil na 7. místě.
  Jediným koněm, který se zúčastnil rovinového dostihu, byl vítěz z Velké dubnové ceny, Father Frost. V dostihu na 1700m získal skvělé třetí místo.

 • Hattrick z Lysé

  Dostihový víkend pro nás minulý týden nezačal vůbec dobře. V Miláně se nakonec představil pouze Alpheus, který ale dostih nedokončil a Billy Silver se na start ani nedostal. Na milánském závodišti totiž po třetím dostihu proběhla stávka a zbývající dostihy se zrušily. Alpheus byl na startu právě onoho posledního třetího dostihu. Odstartoval na přední pozici a skoro celý dostih udával tempo, a to až do posledního kola. Tam zacouval na průběžnou třetí pozici, ale na protilehlé rovině před cílem ho bohužel potkal pád, a to asi díky díře na dráze. (video) Pád potkal také jeho žokeje, Josefa Váňu mladšího a jelikož byl po pádu poměrně potlučený, nemohl se zúčastnit mítinku ve Strasbourgu. Tam za něj jezdil ž. Jan Kratochvíl.
  Ve Francii se jako první představil Mushrae, který debutoval na konci března v Milánu, a to skvělým třetím míste. Ani ve Strasbourgu neudělal ostudu, když si doběhl pro 4. místo. Druhým koněm, kterého jsme na tamní mítink přivezli byl Option Be. Ten se poprvé představil taktéž v Miláně, kde se ale dostihu nezúčastnil, jelikož na startu svého jezdce shodil. Tentokrát se ale do dostihu podíval a odnesl si z něj 5. místo. 
  V pondělí jsme se vydali na cestu do Lysé nad Labem, kam jsme přivezli osm koní. Jako první šel na start čtyřletý Epoch, který se letos již roběhl v Chuchli. V dostihu se ujal vedení, které mu vydrželo až do cílové roviny, kde ho těsně stihl Chuan Che a na Epocha zbylo 2. místo. V Lysé si svůj debut odbyli také dva tříletí, kteří jsou hlášeni do klasických dostihů. Tempa dostihu se ujal Flames of Horeb a za ním v dostihu cválal Aeneas. Nakonec byl na cílové podkově dřívě Flames of Horeb, který si odnesl 2. místo a hned za ním docválal Aeneas. Do dalšího dostihu nastoupil Tamarind Cove, který se hned po startu dostihu dostal na první pozici, kterou si uhájil až k cílovému sloupku. Jeho první letošní start se tak vydařil na výbornou. Stejnou taktiku jako Tamarind Cove měl i Timekeeper, který byl na startu pátého dostihu. I pro loňského vítěze Slovenského derby to byl vydařený dostih a domů si odvezl lehké vítězství. Do hlavního dostihu, Velikonoční steeplechase Statek Blata Český ráj, nastoupili dva naši svěřenci, Mister Westminster a Sundara. Sundara odstartoval v zadní části pole, ale v průběhu dostihu se dostal až na vedoucí pozici. Za to Mister Westminster se celý dostih držel stabilně na předních pozicích. Do cílové roviny šel Sundara na první pozici s několikanásobným náskokem a na druhé pozici cválal Mister Westminster. Oba koně si pořadí udrželi a pro nás to znamenalo velmi úspěšné zakončení dne. Osmým koněm, kterého jsme do Lysé přivezli, byla Rozina. Ta se zúčastnila neregistrovaného dostihu, a to s žk. Simonou Laubeovou a společně so doběhly pro vítězství.
 • O víkendu na třech frontách

  Tento víkend se podíváme na tři závodiště ve třech různých zemích. V sobotu nás čeká italské Miláno, neděle bude v duchu francouzského Strasbourgu a při Velikonočním pondělí se představíme v Lysé nad Labem.
  Do Milána přivezeme dva naše zástupce, a to Alpheuse a Billy Silvera. Jako první se představí Alpheus s ž. Josefem Váňou mladším. Čekají na ně siepi (condizionata) na 3600m. Alpheus se naposledy představil rovněž v Miláně a při svém překážkovém debutu dokončil na skvělém třetím místě. 
  Billy Silver bude mít taktéž v sedle ž. Josefa Váňu mladšího a představí se v následujícím dostihu (steeple-chase, condizionata) na 3600m. Jeho poslední start se odehrál na začátku roku v Pise, kde skončil třetí. 
  I do Strasbourgu přiveze dva naše svěřence. Jako první půjde na start Mushrae (ž. Josef Váňa mladší), který stejně jako Alpheus debutoval v Milánu a dokončil na čtvrtém místě. Druhým koněm je Option Be (ž. Josef Váňa mladší), který se naposledy představil na začátku dubna v Miláně. Jenže dostihu se nezúčastnil, když svého jezdce na startu shodil. 
  V pondělí nás čeká Lysá nad Labem. Stáj Statek Blata Český ráj pořádá dostihový den, který vyvrcholí Velikonoční steeplechase, do které nastoupí dva naši koně. Prvním je Mister Westminster (ž. Marcel Novák). Ten si naposledy vyzkoušel proutky grupy I, kde dokončil třetí. Druhým koněm je zástupce stáje Statek Blata Český ráj Sundara (ž. Jan Kratochvíl). Sundara se naposledy představil den před Velkou pardubickou a ve Stříbrné trofeji získal třetí příčku. Sundara se tak letos představí poprvé. Jako první se však představí Epoch (ž. Václav Janáček), který se minulý týden rozběhal ve Velké Chuchli a dokončil na slušném čtvrtém místě, když mu chybělo pouze půl délky na třetí místo. Čeká na něj dostih IV.kat. na 1300m. Dalším zástupcem růžovo-bílých barev bude ve třetím dostihu (III.kat., 1700m) nováček Aeneas (ž. Václav Janáček) po hřebci Galileo. Toho čeká v Lysé debut stejně jako hřebce Flames of Horeb (ž. Martin Laube), který reprezentuje stáj Anděl strážný a jeho otcem je taktéž plemeník Galileo. Do Lysé se podívá také Tamarind Cove (ž. Václav Janáček). Tamarind Cove naposledy skončil v poli poražených při EJC. Minulou sezónu však ale získal i prvenství z bratislavské listed. Zúčastní se dostihu II.kat. na 1700m. Posledním našim reprezentantem bude Timekeeper (ž. Václav Janáček). Se svým žokejem dokázal minulý rok jistě vyhrál Slovenské derby. Dokázal se prosadit také ve dvou chuchelských dostizích na začátku sezóny. Tentokrát na něj čeká lehčí dostih, a to II. kategorie na 2200m.

 • Father Frost si připsal druhé životní vítězství

  Při uplynulém víkendu se konal druhý dostihový den v pražské Velké Chuchli, kam jsme se tentokrát vydali i my. 
  Hlavní dostih dne byla Velká dubnová cena s deseti účastníky, mezi nimiž jsme měli i my želízko v ohni, a to Father Frosta, který se na start dostihu letos podíval poprvé. Před dostihem Father Frost favoritem nebyl, jelikžo se sázkaři více zajímali o koně jako Dally Hit nebo Solar Eclipse. Father Frost dostihem prošel na průběžném čtvrtém až pátém místem a v cílové rovině zahájil uprostřed dráhy stáhací jízdu na Aldrazba. Nakonec ale Father Frost Aldzarba u cílové podkovy chytil, i když ho ohrožoval i třetí Solar Eclipse. Pro Father Frosta to tak bylo druhé jedničkové vítězství a pro mnohé návštěvníky překvapením. 
  Ve Velké Chuchli se představil také Epoch, který v zimě dvakrát startoval v cizině na tamních proutěných překážkách, ale ani jednou se mu v dostihu nevedlo. V neděli se však vrátil do rovin a vůbec ne špatně, když v dostihu nakonec hezkým finišem ukořistil skvělé 4. místo.
  Do předposledního dostihu jsme vyslali dvě klisny, a to Lorii a Nineteen. Obě klisny se naposledy zúčastnily stejného dostihu, kde měla navrh Lorie, když doběhla na třetí a Nineteen sedmá. I tentokrát tomu tak bylo. Lorie sice nezopakovala třetí místo, ale přivezla si domů sedmou příčku a Nineteen se musela spokojit s 9. místem.

 • Velká Chuchle s Velkou dubnovou cenou

  V neděli se v této sezóně poprvé podíváme na závodiště ve Velké Chuchli, kde se koná již druhý dostihový mítink sezóny 2017. V tento den se odběhnou dva hlavní dostihy, Memoriál Rudolfa Deyla pro tříleté klisny a následně Velká dubnová cena pro čtyřleté a starší.
  Do Prahy přivezeme čtyři naše svěřence. Ve třetím dostihu, (r.,III.kat) na 1200m, se představí reprezentant stáje Statek Blata Český ráj, Epoch s žokejem Bauyrzhanem Murzabayevem. Epoch se přes zimu zúčastnil dvou dostihů přes proutěné překážky, ale ani v jednom dostihu nedokončil, když byl pokaždé zastaven. Jeho poslední rovinový start se uskutečnil na podzim ve Slušovicích, kde pod stejným žokejem doběhl ve sprintu na 900m na třetím místě.
  Jako šestý dostih je naplánovaná právě Velká dubnová cena, kam vyšleme Father Frosta a v jeho sedle bude, stejně jako u Epocha, Bauyrzhan Murzabayev. Father Frost vstoupil do loňské sezóny druhým místem v Chuchli a následně vyhrál v Mostě Cenu jezdectví. Představil se daké při dni EJC, kde dokončil na pátém místě. 
  Hned v následujícím dostihu, (r.,III.kat) na 2200m, se na start postaví dvě naše klisny, Lorie a Nineteen. V sedle Lorie bude žákyně Simona Laubeová a do sedla Nineteen usedne ž. Bauyrzhan Murzabayev. Lorie se naposledy představila na konci října právě v Chuchli, kde v dostihu třetí kategorie na 2400m doběhla na třetím místě. Představila se i při dni Českého derby, ale dokončila v poli poražených. Nineteen není v našem tréninkovém středisku dlouho a bude to pro ní první start za nás. V loňské sezóně se jí nedařilo vůbec, když pokaždé skončila v poli poražených. V sezóně 2015 získala při Derby-dni třetí místo z dostihu první kategorie a na své první vítězství teprve čeká.
 • Fafintadenient pokořil Francii

  Dostihová sezóna v České republice začala již v neděli jubilejním devadesátým ročníkem Gomba handicapu, my však na jejím startu, ani na startu žádného rámcového dostihu, koně neměli a do Velké Chuchle se chystáme až při dalším víkendu, kdy nás čeká Velká dubnová cena. A přestože jsme v neděli startovali v Milánu, jsme se v úterý vydali dobývat francouzskou dráhu. 
  Do francouzského Compiegne jsme přivezli dva reprezentanty stáje Statek Chyše - Váňa, Deauveline a velmi známého koně s krkolomným jménem, Fafintadenienta. 
  Jako první šel na start právě Fafintadenient, pro něhož to byl první start od konce září, kdy doběhl čtvrtý v Gran Premiu. I v loňském roce se ''Fafin'' pokusil Francii získat, ale po neúspěchu v Auteuil na konci března přišel neúspěch také z Engein-Soisy. Za to rok předtím lehce vyhrál steeplechase v Auteuil a následně na stejné dráze zaznamenal druhé místo. Tentokrát ''Fafin'' navázal na výsledek z předloňské sezóny a dostih přes proutěné překážky jistě vyhrál.
  Pro Deuveline to byla první zkušenost s francouzskou konkurencí, ale ani ona si nevedla špatně. Byla to pro ní první steeplechase a dokončila na 5. místě, když jí od čtvrtého dělil pouze krk.