Novinky

 • Dvanáct koní na start

  Tento víkend pro nás bude poměrně náročný, když se naši svěřenci představí v Lyonu, Meranu, Milanu a v Karlových Varech. Jako první se vydáme do Francie, kde dostih čeká Fafintadenienta s žokejem Josefem Váňou mladším v sedle. Jedna se o dostih steeple-chase na 4100m. Následně nás čeká jeden start v Milanu, kde do boje půjde Father Frost (C. Fiocchi), který se zúčastní roviny na 1800m, a to v grupě 3. Dva koně přivezeme do nedalekých Karlových Varů. V dostihu III. kategorie na 1200m se představí Hudson Canyon s žokejem Jaromírem Šafářem v sedle. Následně na start (IV. Kat., na 3000m) půjde klisna Lorie s žk. Simonou Laubeovou v sedle. Do Merana přijedeme s více početnou skupinou koní. Do prvního dostihu (steeple-chase) na 3800m nastoupí duo Billy Silver (ž. Jan Kratochvíl) a Home Please (ž. Josef Váňa mladší). Ve druhém dostihu se na start rovinového dostihu na 2400m vydá Marywil. V jeho sedle bude Evelyn Poehl. I do třetího dostihu nastoupí dvojice koní Arman (ž. Josef Váňa mladší) a Star Maker (ž. Jan Kratochvíl). Na ně čeká cross country dlouhá 5000m se statutem grupa 3. Následně se v pátém dostihu představí Morning Star (ž. Josef Váňa mladší) a Macchiavelli (ž. Jan Kratochvíl), na které čekají siepi na 3000m. Jako poslední se na závěr dne na start vydá Almost Human (ž. Josef Váňa mladší). Taktéž na něj čekají siepi na 3000m.

 • Pardubická a maránská prvenství

  O minulém víkendu jsme se, letos po třetí, vydali do Pardubic, kde se konal Zlatý pohár. V něm své prvenství obhajoval Nos Galan s žokejem Janem Kratochvílem, který se tímto dnem vracel na dráhu po zranění z Francie. Nos Galan nakonec vtězství ve Zlatém poháru neobhájil a musel se spokojit s 5. místem. V Pardubicích se ale zadařilo v rámcových dostizích. Hned v prvním dostihu si své druhé proutky vyzkoušel Dusigrosz, který ve svém debutu získal třetí místo. Tentokrát se skokově zlepšil a vyšlo z toho velmi lehké vítězství. Druhým koněm, kterému se dařilo, byla klisna Silk, která se na dráhu vracela po deseti měsících. To jí ale nijak nebránilo a v Pardubicích získala lehké vítězství. Zlepšení ukázal také Changing Guard, kterému o hlavu uniklo vítězství a získal tak těsné 2. místo. Ve stejném dostihu doběhl na 4. místě Alpheus, pro kterého to byl první český překážkový start. Den se moc nevydařil dvoum zástupcům stáje Jasna, a to nejdříve Gibb's Beachovi, který byl v průběhu dostihu zastaven a na konci dne se do cíle pro pád nedostal ani Buonarroti. 
  Další den se nám v Meránu dařilo o něco lépe. I na tamním závodišti jsme získali dvě vítězství, a to díky Le Moulleau, který se vydal na start prvního dostihu. Získal tak čistý hattrick, když letos již zvítězil v Trevisu a následně v Meránu. Ve stejném dostihu se s ním představila také klisna Secret Sinner. Ta dostih dokončila na 2. místě. Jako druhá se z vítězství radovala klisna Toward Glory, která má na svém kontě již čtvrté vítězství v řadě. Ve stejném dostihu se představila také Azamourady, která získala 3. místo. Na závěr se na scénu vrátil vítěz Gran Premia z loňského roku Mazhilis. Ani jemu se nedařilo špatně a získal 2. místo. 3. místo si ze stejného dostihu odváží Broughton.
 • Aeneas 3. v předzkoušce do Derby

  O víkendu se představili čtyři zástupci stáje Statek Blata Český ráj na české, ale i slovenské dráze. Největší radost nakonec udělal tříletý Aeneas, který se zúčastnil Velké červnové ceny. V dostihu si nevedl vůbec špatně, když dokončil na 3. místě. Ve Velké Chuchli se představil také pětiletý Hudson Canyon, který se po jednom startu na překážkách, vrátil k rovinám. Ve dlouhém dostihu ale získal až 6. místo. 
  Slovenská ekipa nakonec neuspěla. Tamarind Cove, který šel na start jako první, získal v dostihu 12. místo. O místo lépe skončil, o dva dostihy dále, Timekeeper. A tak jsme se z tamního dostihového odpoledne vraceli s neúspěchy.
 • Rovinové představení v Chuchli i v Bratislavě

  Víkendové dostihové dění bude ve znamení rovin, a to jak v Česku, tak na Slovensku. Do akce vyrazí čtveřice zástupců stáje Statek Blata Český ráj.
  Ve Velké Chuchli se v hlavním dostihu, 56. Velká červnová cena (I.kat., na 2200m), představí Aeneas s ž. Jiřím Chaloupkou. Aeneas se již představil čtyřikrát, když naposledy právě ve Velké Chuchli a skončil druhý. Hned po něm půjde na start Hudson Caynon (ž. Kateřina Hlubučková), který si naposledy vyzkoušel překážky a teď zkouší štěstí opět na rovinách. Jeho poslední start byl právě v Kolesách, kde debutoval nad překážkami a dokončil pátý.
  Na Slovensku se představíme v hlavním městě. Na bratislavské závodiště se vrací Tamarind Cove a Timekeeper, když jako první se představi Tamarind Cove a dostihem ho provede Stanislav Georgjev. Tamarind Cove tu v lońském roce dokázal zvítězit v Bratislavské míli a letos má na kontě jedno vítězství z Lysé a jedno třetí místo z Milána. Timekeeper na tamní dráze získal v lońském roce prvenství z největšího rovinového dostihu na Slovesnku, Slovenského derby. Letos má, stejně jako Tamarind Cove, jedno vítezství z Lysé a následně byl druhý v Milánu.

 • Prvenství z Pardubic a úspěchy ze zahraničí

  Milnulý víkend by pro nás poměrně hektický, o což se zaloužil také Stafettino, který startoval v pátek ve francouzském Auteuil. Dostihem ho vedl žokej Jan Kratochvíl. Bohužel se mu ale nevydařila poslední překážka a potkal ho pád. Bohužel pro Jana Kratochvíla tak skončil dostihový víkend a na návrat do sedla si bude muset, kvůli zranění, chvíli počkat. 
  V Pardubicích se tak odehrálo několik změn v obsazení. Do prvního dostihu odskočil debutant nad skoky Dusigrosz a do jeho sedla nakonec usedl Sertash Ferhanov. Dusigrosz měl občas problémy se skoky, avšak ukázal, že rovinovou třídu opravdu má a získal tak 3. místo. Ve třetím dostihu startoval Gibb's Beach, kterého v dostihu nakonec odvodil Patrick Boekhout. Gibb's Beach si vylepšil reputaci a dokončil dostih na 4. místě. V dalším dostihu startovala trojice našich koní. Nejlépe se vedlo klisně Koenigin Mum s Patrickem Boekhoutem, která získala čtvrté vítězství v řadě a je zatím na českém území neporažena. Dále v dostihu dokončil na 5. místě Changing Guard, kterého nakonec dostihem provedl žokej Josef Bartoš a hned za ním doběhl Dodo Dancer. Samotná Kvalifikace se pro nás vydařila velmi dobře. Dostih sice pro pád nedokončil Rabbit Hawk Wing, avšak Zarif dokázal po druhé v životě získat vítězství právě z kvalifikace. Hned za ním doběhl No Time To Lose, který se předvedl ve výborném světle. V jeho sedle byl nakonec také Sertash Ferhanov.
  Nedělní den byl ve znamení jak Merána, tak Milána. Na milánské závodiště jsme přivezli dva naše svěřencem Father Frosta a Shaywana. Jako první šel na start Shaywan, který se vracel na dráhu po skoro roční pauze. Shaywan nakonec cílem proběhl na prvním místě, ale na závodišti byl podán protest pro tísnění, které obviňovalo právě Shaywana, a tak ho Italové přesunuli na 2. místo.. Father Frost si z dostihu 2. místo odváží také, ale tentokrát oprávněně.
  V Meránu to pro nás začalo vypadat dobře již od začátku, když v prvním dostihu zvtězil Notti Magiche a hned za ním doběhl Sundara, který se s meránským závodištěm seznamoval. Následně si pro 3. místo doběhl Home Please. Skvělé 2. místo získal velmi dobrým finišem již 12-letý Arman a ve stejném dostihu si doběhl pro 6. místo Abbot Grey. Jako poslední se vydal na start Saxo Sol a i on si z dostihu přiváží 2. místo.
  V týdnu jsme se představili i ve francouzském Strasbourgu, kam jsme přivezli dva koně. První šel na start Option Be, který si nakonec z dostihu odvezl 7. místo. O pozici hůře dokončil další dostih Alpheus. Oba koně měli v sedle žokeje Josefa Váňu mladšího.

 • Víkendové starty v Meránu a Milánu

  Víkendové starty v Itálii se uskuteční v neděli odpoledne, a to na meránském závodišti, když jako první se představí dvojice koní Sundara a Notti Magiche. Společně se vypraví do prvního dostihu (siepi) na 3300m. Sundara se naposledy publiku představil ve Francii v Auteuil, kde dokončil sedmý. Letos již má na svém kontě ale i také jedno vítězství, a to z Lysé nad Labem. Notti Magiche letos vyběhl dvakrát. Nejdříve získal v Pise v dostihu grupa 3 čtvrté místo a následně v grupě 1 druhé místo.
  Home Please se vydá na start třetího dostihu (steeplechase) na 3550m. Ten se na začátku května představil po roční pauze a zvítězil na milánských proutkách.
  I do čtvrtého dostihu, (cross-country) na 4100m, nastoupí dva naši svěřenci, a to Abbot Grey a zkušený Arman. Abbot Grey má letos na kontě tři starty, z čehož nejlépe dokončil v půlce května v Mostě, odkud si odvezl druhé místo. Arman šl letos na start poprvé. Loňskou sezónu zakončil nešťastným pádem v hlavním dostihu dne, den před Gran Premiem.
  Posledním koněm, který bude v Meránu startovat, je Saxo Sol. Ten letos získal dvakrát druhé místo z proutek v Milánu a čeká na něj dostih (siepi) na 3000m.
  V neděli se podíváme také do Milána, a to s rovinovými koňmi. Na start dostihu, na 3000m, se po pauze vrací Shaywan, který se naposledy dostihu zúčastnil při Derby-dni ve Velké Chuchli loňského roku, kde získal druhé místo.
  Pátého dostihu na 1600m se zúčastní Father Frost. Ten letos získal po boji vítězství ve Velké dubnové ceně a následně se představil v Milánu, a to třetím místem.
 • Kvalifikace na Velkou pardubickou je za dveřmi

  Dostihový víkend nám začne již v pátek, kdy se na závodišti v Auteuil představí hnědák Stafettino s žokejem Janem Kratochvílem v sedle. Stafettino má na svém kontě již tři vítězství, z čehož jedno z milánské grupy 2 a následně zvítězil velmi lehce na začátku dubna taktéž v Miláně. 
  Čas běží jako voda a nás v sobotu čeká I. kvalifikace na Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. O kvalifikacei do největšího českého překážkového dostihu budou usilovat rovnou tři naši koně. S číslem 8 se na start postaví ryzák Rabbit Hawk Wing v sedle s žokejem Jiřím Kouskem. Rabbit Hawk Wing již v minuosti kvalifikaci absolvoval, když jednou dokončil sedmý a podruhé dostih pro pád nedokončil. Lońskou sezónu nakonec ukončil třetím místem v Ceně Labe. Druhým koněm na startu bude nováček mezi elitou překážkářů, No Time To Lose s žokejem Janem Kratochvílem. No Time To Lose se na konci loňského roku vítězně představil v Ceně Vltavy, což pro něj byl třetí životní cross. Tentokrát se poprvé představí v dostihu delším, než 4500m. S posledním startovním číslem 16 bude na startu velmi zkušený Zarif. Ten v loňském roce vyběhl třikrát, ale ani jednou svůj start neproměnil ve vítězství. Vrchol sezóny, Velkou pardubickou, nakonec dokončil na skvělém třetím místě. V dostihu ho povede žokej Josef Bartoš. V Pardubicích si svůj překážkový debut v prvním dostihu, (PP, III.kat.) na 3200m, odbude polský nákup stáje Joly Dusigrosz (ž. Jan Kratochvíl). Ten zatím v Polsku startoval čtřikrát, z čehož jeho největší úspěch je jednoznačně vítězství v tamním St. Lageru z loňského roku. Napravit reputaci si půjde Gibb's Beach (ž. Jan Kratochvíl), který již třikrát za sebou dostih nedokončil. V loňském roce se mu ale podařilo v menších dostizích dvakrát vyhrál. Tentokrát se představí v dostihu III. kategorie (Stcc) na 3400m. Poslední trojicí, kterou do dostihu vyšleme, se postaví na start 4. dostihu (Stcc, IV.kat) na 3400m. Prvním koněm je Dodo Dancer (ž. Marcel Novák), jehož poslední starz se odehrál v prvomájové Lysé nad Labem, kde získal páté místo. Druhý je Changing Guard (ž. Jan Kratochvíl). Changing Guard si v minulém rce vyhrál menší dostih ve Světlé Hoře. V listopadu zkusil uspět v Miláně, odkud si nakonec přivezl čtvrté místo. Posledním koněm bude Koenigin Mum (Patrick Boekhout). Klisna menšího vzrůstu loni získala hattrick na překážkách, když nakonec pro sebe získala i Zlatou sponu tříletých.

 • Úspěšné zahraniční výjezdy

  Uplynulý víkend jsme ztrávili pouze v zahraničí a ne nadarmo. Úspěchy vezeme jak z rovin v Milánu, tak ze zahánějí sezóny v Meránu.
  Víkend zahájilo duo stáje Statek Blata Český ráj Timekeeper - Tamarind Cove. Nejdříve šel na start prvně jmenovaný, pro kterého to byla první zahraniční zkouška. Timekeeper ale ukázal, že dráha mu svědčí a z dostihu si odvezl skvělé 2. místo. Ani Tamarind Cove neudělal ostudu, když v dostihu získal 3. místo.
  Na nědělní meránský mítink jsme nakonec přivezli 8 koní. Hned v prvním dostihu se zrodil úspěch, a to díky Nandovi, pro kterého to byl první dostih po zranění. Nando dostih vyhrál po boji a získal tak první životní vítězství. Do stejného dostihu nastoupil také Alcydon Fan. Ten ale nakonec po pádu dostih nedokončil. V dalším dostihu se představila dvojice stáje Jokr - Váňa Mushrae a Almost Human. Dostih se nakonec lépe podařil Mushraemu, který při svém třetím životním stratu získal 2. místo. Almost Human se musel spokojit se 6. místem. Meránskou rovinu si vyzkoušel nováček stáje Statek Chyše - Váňa Marywil. Ten si stejně jako Nando proběhl cílem na 1. místě a i pro něj je to poprvé. Do Merána jsme přivezli také svéhlavou klisnu Toward Glory. Ta dokázala navázat na úspěchy z loňského roku a získala hattrick, když i její dva poslední starty byly vítězné. Jako poslední se na tamní dráze představili Le Moulleau a Secret Sinner. Le Moulleau návázal na své vítězství z 1. dubna a proběhl cílem jako vítěz s výrokem velmi lehce. Klisna Secret Sinner se musela spokojit s druhým místem.
 • Zahájení meránské sezóny

  Po zimní odmlce se na scénu vrací dostihy do alpského závodiště Merána. Na tamní zahajovací mítink se vydáme rovnou s osmi našimi svěřenci.
  Hned do druhého dostihu (steeple-chase, condizionata) na 3800m nastoupí duo našich koní. První je již zkušený Alcydon Fan, jehož poslední dostih bylo Gran Premio v loňském roce, které dokončil na pátém místě. V jeho sedle bude žokej Jan Kratochvíl, který byl v jeho sedle i při jeho loňském prvním startu a dokončili spolu na čtvrtém místě. Na start ho doprovodní, nováček v naší stáji a zástupce stáje Scuderia Aichner, Nando, který se vrací na dostihovou dráho po roce a půl. V roce 2015 se zúčastnil také Gran Premia a dokončil ho na pátém místě. Následně se představil ještě v Milánu, odkud si taktéž odvezl pátou příčku. Nanda dostihem provede žokej Josef Váňa mladší.
  Ve třetím dostihu (siepi) na 3000m se představí dvojice koní ze stáje Jokr - Váňa. Almost Human se italskému publiku naposledy představil na apríla v Trevisu, odkud si odvezl druhé místo. V dostihu ho povede žokej Jan Kratochvíl. Do dostihu ho doprovodí Mushrae, který zatím z dvojice startů vytěžil dvě čtvrtá místa, a to z Milána a následně z francouzského Strasbourgu. Jeho žokejem bude Josef Váňa mladší.
  Nováček v naší stáji je také Marywil, kterého má v majetku stáj Statek Chyše - Váňa. Marywil má za sebou jeden rovinový start v Polsku, kde získal páté místo. I tentokrát ho bude čekat rovina (condizionata), a to na 2200m. V jedho sedle bude Jindřich Fabris. 
  Toward Glory se vydá na start pátého dostihu (siepi) na 3000m, kde v jejím sedle bude žokej Josef Váňa mladší. Z minulého roku má na svědomí dvojité vítězství, a to z Merána a následně na začátku listopadu triumfovala v Milánu.
  V šestém dostihu (steeple-chase) na 3550m se představí zbylí dva koně, a to Le Moulleau a Secret Sinner. Prvně jmenovaný má za naše tréninkové středisko jeden start, který se odehrál v Trevisu. Tamní dráha se mu velmi líbila a doběhl si pro lehké vítězství. V jeho sedle bude, stejně jako při treviském triumfu, žokej Josef Váňa mladší. Secret Sinner za nás vyběhla již třikrát, když v prvních dvou startech doběhla druhá, za to v Pise, kde se představila na konci ledna, dokázala po boji zvítězit. V dostihu jí povede žokej Jan Kratochvíl.
 • Rovinové šance v Milánu

  Víkendové starty odstartují již tradičně v sobotu, avšak tentokrát na milánském závodišti. Na tamní dostihový den přivezeme celkem dva koně, kteří reprezentují stáj Statek Blata Český ráj. Jako první se na start vydá Timekeeper, který se zúčastní čtvrtého dostihu na 2000m (condizionata). V jeho sedle bude žokej Václav Janáček. Loňský slovenský Derbysta se letos poprvé představil ve velikonoční Lysé nad Labem a získal tam lehké vítězství. Z tohoto dne si přivezl vítězství také Tamarind Cove, na kterého v Milánu čeká pátý dostih na 1600m (condizionata) a do jeho sedla taktéž usedne žokej Václav Janáček.
 • Čtyři závodiště za tři dny

  Při pátečním odpoledni si svou premiéru v Auteuil odbyl, zástupce stáje Statek Blata Český ráj, Sundara. Pro něj to bylo po druhé, co se na francouzskou dráhu podívatl, když poprvé se tak stalo v půlce loňské sezóny. Startoval na dráze ve Vittelu a získal druhé místo. Tentokrát se ale musel spokojit s horším výsledkem, a to se 7. místem. 
  Na první dostihový den do Mostu se vydali čtyři naši svěřenci. Jako první šel na start Fly Filo Fly. Italský rodák se zůčastnil Memoriálu dr. Fankenbergera a nakonec získal 5. místo. Do druhého memoriálu odstartovala klisna Francaise. Ani ta svým výsledkem moc nepotěšila, když doběhla v poli poražených na 13. místě. Abbot Grey se vydal po týdnu na dostihovou dráhu, a to poprvé v životě na tu mosteckou. Ta mu ale sedla a z dostihu přivezl skvělé 2. místo. Ani Lorie se v Mostě nedařilo špatně, když po nevydařeném debutu získala 3. místo. 
  Do Velké Chuchle se v neděli vydala dvojice Flames of Horeb a Aeneas. Ti odstartovali do stejného dostihu a nakonec byl v cíli lepší Aeneas, který získal 2. místo. Flames of Horeb procválal cílem na 4. místě. 
  Posledním závodištěm, kde jsme se o víkendu představili, bylo italské Miláno, kde se konaly dostihy se statutem grupa. My jsme na tamní závodiště přivezli pět koní. Jako první šli na start Big Mago a Tahini. Z této dvojice se lépe dařilo Tahinimu, který dokončil dostih na 2. místě. Big Mago získal 3. místo. Grupa II čekala na Martella, který ale dostih dokončil na 6. místě. Za to Broughton se ukázal ve skvělém světle, když vyhrál grupu I, a to na 5000m. Ve stejném dostihu se na 4. místě umístil i Billy Silver.

 • Víkend na čtyřech závodištích

  Náš dostihový víkend začne již v pátek, kdy se vydáme na start ve francouzském Auteuil. Poprvé se na tamním závodišti představí Sundara, jehož partnerem v dostihu bude žokej Josef Váňa mladší. Společně si vyzkouší tamní steeplechase na 3700m. Sundara naposledy startoval o Velikonocích, kdy dokázal lehce zvítězit ve Velikonoční steeplechase v Lysé nad Labem.
  Sobotní den bude ve znamení mosteckého hipodromu, kam přivezeme čtyři koně. Do Memoriálu dr. Frankenbergera (r, I.kat., 2000m) nastoupí nováček v naší stáji Fly Filo Fly a jeho žokejem bude Tomáš Lukášek. Fly Filo Fly byl koupen z Itálie pro stáj Statek Chyše-Váňa a má za sebou již čtyři starty, když naposledy vyhrál rovinu na 2000m v Pise. Memoriálu Vlastimila Smolíka se zúčastní klisna Francaise, kterou vlastní stáj Javor. Stejně jako u Fly Filo Fly bude mít v sedle ž. Tomáše Lukáška. Klisna se minulý rok umístila na druhém místě v polském Oaks a následně na stejné dráze vyhrála dostih na 1600m. Překážkovými reprezentanty v Mostě budou dva naši svěřenci. Jako první půjde na start bělouš Abbot Grey, který naposledy startoval v Pardubicích, kde získal osmé místo. Tentokrát na něj čekají specifika mostecké dráhy, a to v sedmém dostihu (steeplechase, III.kat) na 3800m. Druhým kněm bude klisna Lorie, která debutovala nad skoky při mítinku Prvomájové steeplechase, ale dostih pro zadržení nedokončila. V sobotu bude mít v sedle žokeje Jana Kratochvíla, stejně jako Abbot Grey. Čeká na ní osmý dostih (steeplechase, IV.kat) na 3300m.
  V neděli se představíme na dvou závodištích ve dvou zemích. Kratší cestu absolvujeme do Velké Chuchle, kam přivezeme dva koně, kteří se utkají ve stejném dostihu, a to v rovině III. kategorie na 2400m. Budou jimi Aeneas a Flames of Horeb. Do sedla Aenease usedne žokej Milan Zatloukal a v sedle druhého jmenovaného bude žokej Stephane Breux.
  V Milánu se v neděli konají dostihy kategorie grupa I a grupa II. My na tamní mítink přivezeme 5 koní. Do třetího dostihu (proutky, 3600m) odstartuje duo Tahini - Big Mago, když v sedle Tahiniho bude žokej Josef Váňa mladší a do sedla Big Maga usedne žokej Jan Kratochvíl. Prvě jmenovaný se letos v zimě představil celkem třikrát, když si dvakrát doběhl pro vítězství, a to v Pise a následně v listed dostihu v Trevisu. Získal ale také druhé místo z grupy III. Big Mago letos v zimě běhal častěji než Tahini, ale vítězství má na svém koně také. Odehrálo se v Pise, a to velmi lehce. Do čtvrtého dostihu označeného jako grupa II, (proutky) na 3600m, nastoupí Martello (ž. Josef Váňa mladší), který má na svém kontě pouze jeden start, a to z Trevisa, kde debutoval skvělým druhém místem. Poslední dvojicí bude Billy Silver (ž. Jan Kratochvíl) a Broughton (ž. Josef Váňa mladší), kteří se představí v grupě I (steeplechase), na 5000m. Billy Silverovi se při posledním startu bohužel nedařilo, když ho nedokončil kvůli pádu, za to Broughton se při svém posledním běháním ukázal velmi dobře, když lehce vyhrál steeplechase v Pise.
 • Wild Danger zdolal Koroka

  Pondělní den byl ve znamení zahajovacího dostihového dne v Pardubicích, kde se konala tradiční Úvodní cross country Koroka. 
  V samotném hlavním dostihu jsme měli dva zástupce, a to Rabbit Hawk Winga a Wild Dangera. A právě tady se pro nás zrodilo překvapení dne. Rabbit Hawk Wing absolvoval dostih uprostřed pole, zatímco Wild Danger se držel celý dostih na druhé pozici za Miraxem a nakonec oba naši koně šli do závěrečnho oblouku společně na prvních dvou pozicích. Za poslední překžkou dokázal Wild Danger odrazit útok Rabbit Hawk Winga, kterému ke konci chyběly síly, a tak si Wild Danger, v letošní premiéře, doběhl pro velmi lehké vítězství. Rabbit Hawk Wing se nakonec musel spokojit se skvělým 3. místem. Do druhého hlavního dostihu dne odstartoval Nos Galan, který nakonec proběhl cílem na krásném 4. místě. V Pardubicích sbíral zkušenosti také Abbot Grey, který absolvoval druhý pardubický cross a získal 8. místo. Z dvojice koní Step Dancer - Gibb's Beach se nakonec do cíle dostal pouze Step Dancer, který doběhl na 11. místě. Gibb's Beache bohužel v závěru dostihu potkal pád. Jako poslední kůň se představil Chicago. Pro něj to byla premiéra v cross country a nevedl si vůbec špatně, když doběhl na 2. místě.
 • Úvodní cross country v Pardubicích

  Již tradičně na Den vítězství, který se slaví 8. května, se vydáme na cestu do Pardubic, kde se koná Úvodní cross country Koroka. Na cestu se nakonec, po škrtnutí klisny Lorie, vydáme se sedmi koňmi.
  Do samotné Úvodní coss country se vydají dva naši svěřenci. Rabbit Hawk Wing i Wild Danger se v lňském roce společně utkali v Cene Labe, kde měl nakone navrch Rabbit Hawk Wing. Ten dokončil dostih na třetím místě a Wild Danger se musel spokojit se čtvrtým. Rabbit Hawk Wing se následně představil ještě v závěrečných Pardubicích, kde dokončil čtvrtý. Tentokrát na ně čeká cross country I. kategorie na 4500m. Do sedla Rabbit Hawk Winga usedne poprvé žokej Marcel Novák a v sedle Wild Dangera bude žokej Jan Kratochvíl.
  Do druhého hlavního dostihu dne, Irish Ambassador's Gold Cup supported by EASYFIX, proutky I. kategorie na 3900m, odstartuje Nos Galan s žokejem Janem Kratochvílem. V loňském roce jistě vyhrál Zlatý pohár a následně byl třetí v Agrofert Steeplechase. Sezónu nakonec ukončil ve Wroclawi, a to sedmým místem. 
  Se šestnácti soupeři do dostihu (cross country, IV.kat, na 4500m) odstartuje Abbot Grey (ž. Jan Kratochvíl), který přes zimu absolvoval dva dostihy, a to v Pise, kdž poprvé získal páté místo a následně vybojoval druhé. V Pardubicích se představí po druhé.
  Dvojice koní Step Dancer - Gibb's Beach se představí v šestém dostihu (cross country, III.kat, na 4400m), když prvně jmenovaný bude mít v sedle Patricka Boekhouta. Step se naposledy na dráze objevil při závěrečných dostizích v Kolesách a dokončil v poli poražených. Gibb's Beach se naposledy publiku ukázal při závěrečných Pardubicích, ale byl žokejem zadržen, do jeho sedla usedne ž. Jan Kratochvíl. 
  Jako poslední do dostihu odstartuje Chicago (ž. Jak Kratochvíl), který loni vyhrál Stříbrnou trofej v Pardubicích a následně byl druhý ve Velké Chuchli v Cene EŽ Praha. Na Chicaga čeká dostih třetí kategorie na 3500m a bude to pro něj první životní cross country. 

 • Milánské úspěchy

  O první květnové sobotě jsme se představili na Pyrenejském poloostrově, a to ve třech dostizích se čtyřmi našemi koňmi. 
  Home Please se za nás vydal na start poprvé a do Milána se vrátil po více než roční pauze. Naposledy právě v Miláně vyhrál proutky na 3600m a na své vítězství navázal. Dostih (proutky) na 3200m vyhrál jistě o 1 a půl délky. Do dostihu s ním odskočil i Option Be, který naposledy získal páté místo ze Strasbourgu. Ono 5. místo si nakonec veze i z milánského závodiště. 
  Před dvěma týdny se na start postavil i čtyřletý Nightmare a svůj debut dokončil daleko v poli poražených. Tentokrát mu dostih ale sedl a svůj druhý životní start proměnil v lehké vítězství o pět délek. Představil se v proutkách na 3200m.
  Na konci března v Itálii startoval i tříletý Saxo Sol. Při svém debutu nakonec získal skvělé druhé místo a ani tentokrát tomu nebylo jinak, když v dostihu (proutky) na 3200m dokončil na 2. místě.