Novinky

 • Jedenáctičlenná ekipa v Meránu

  Nezvykle ve středu jsme se s početnou skupinou koní představili na mítinku v Meránu, kde byla jako hlavní dostih dne listed na 3800m se čtyřmi našemi zástupci. Bezmála po třech letech se na dostihovou scénu vracel složitý, ale velmi kvalitní Il Superstite, v jehož sedle byl žokej Jan Faltejsek. Ani Martinstar s žokejem Josefem Váňou mladším nebyl kvalitami pozadu a pole doplňoval srdcař Morning Star s ž. Jiřím Kouskem a Almost Human s ž. Janem Kratochvílem. Morning Star se na začátku dostihu ujal vedení a nakonec dostih dokončil na 2. místě. Hned za ním doběhl s dobrou koncovkou Almost Human a na čtvrtém místě dokončil Il Superstite, pro kterého to byl dobrý start. Martinstar byl nakonec zastaven a dostih nedokončil. Na začátku dne se představila dvojice koní Star Maker - Secret Sinner, kde se opět naši koně seřadili v cíli za sebou. Lépe dokončila Secret Sinner, a to na 3. místě a hned za ní dostih dokončil Star Maker. I další dostih byl ve znamení dvou našich svěřenců, Aenease a Sansira. Sansiro se zatím v dostihu ''nenašel'' a dokončil daleko na 5. místě a Aeneas se musel spokojit se 3. místem. První a jediné vítězství toho dne přišlo až v posledním dostihu, když se o něj postaral bělouš Capivari, který se po čtyřech startech konečně naplno prosadil. Druhý dostih dokončil Treizor du Pilori a na třetím místě skončil veterán Tahini.
 • Forever Dry poprvé vítězně

  První srpnový víkend přinesl úspěch z českého mítinku. Vydali jsme se na závodiště v Karlových Varech, kde se nejdříve představil v jedničkovém dostihu na 2000m (10. Velká cena BBAG) tříletý Forever Dry s žákem Davidem Liškou v sedle. Forever Dry se celý dostih držel na přední pozici. V cílové rovině začal bohužel lehce bočit, avšak nezabránilo mu to získat první životní vítězství. Druhým reprezentantem byl Touch of Genius, který se představil v Memoriálu Josefa Dolejšího a nakonec vybojval 4. místo. 
  Zároveň jsme byli opět i v Meránu, kam jsme tentokrát přivezli jen dva koně. Jako první šel na start A Pigalle, který ale dostih nedokončil. Ani Martello výrazně nepotěšil, když v dostihu hůře skákal a nakonec záskal 5. místo.
 • Bad Harzburg a meránský dvojden

  Do dlouhé době se naši svěřenci představili v německém Bad Harzbugu. Jako první se na start spostavil Aeneas, který po velmi dobrém průběhu dostihu udělal chybu na posledním skoku a musel se znovu rozjíždět. Nakonec si ale odvezl 2. místo. Druhým koněm byl Treizor du Pilori. Ten si oproti minulému startu v Meránu přilepšil a získal 4. místo.
  Dva dny po německém dostihovém dnu jsme se vydali do Merána. První den se na tamním závodišti představilo 5 koní. Jako první byla na startu dvojice koní Secret Sinner a Star Maker. O příčku lépe se do cíle dostala Secret Sinner a na čtvrtém místě dostih dokončil Star Maker. Také v dalším dostihu za naši stáj stratovala dvojice koní, a to Morning Star - Kazoo. V tomto pořadí také došli do cíle, když Morning Star dostih suveréně vyhrál a Kazoo získal 2. místo. Morning Star tak pro sebe získal čistý vítězný meránský hattrick. Jako poslední se při sobotním dnu představil Prince d'Orage. Ani on neudělal ostudu a cílem proběhl na 4. místě. 
  V neděli se pokračovalo na Apeninském poloostrově. Za nás se představil pouze jediný kůň, a to Le Moulleau, který se naposledy představil na konci dubna v Miláně. Tentokrát získal s am. Michalem Mikšovským 3. místo.

 • Meranské vítězství v podání dvou našich koní

  Předposlední červencový víkend jsme se vydali na dvě závodiště. 
  V Česku jsme se představili na mítinku v Karlových Varech, kde se jako první vydal do boje Father Frost. S Jaromírem Šafářem v sedle se mu poměrně dařilo a získal tak 3. místo. Komu se ale nedařilo byl Big Mago, kterého na konci dostihu Patrick Boehout zastavil a dostih tak nedokončili. 
  Zároveň jsme se představili i v Meránu, kde se nám dařilo podstatně lépe. Po půl roce se na plno dokázal prosadit Martello a vítězství si odnesl také Ole Caballero. Špatně si nevedl ani Roman, který po minulém vítězství získal 4. místo. Minule získal prvenstvé také Mushrae, avšak tentokrát se musel spokojit s 5. místem.
 • Zahraniční starty na dvou frontách

  Neděle pro nás znamenala výjezdy do dvou různých zemí. Tou bližší bylo Slovensko, kde se konalo tamní derby a na jeho startu byl bělouš Forever Dry a v jedho sedlě žokej Jaromír Šafář. Bohužel se Forever Drymu v Bratislavě nelíbilo a oproti Českému derby si výrazně pohoršil, když doběhl jako poslední na 14. místě. V Bratislavě se ukázal také Touch of Genius. Ani jemu se výrazně nedařilo a dokončil na 5. místě.
  Druhá cesta vedla do franzouzského města Vittel, kde se představila pouze Deauveline. Bohužel i ta se vrátila jako poražená s dalekým 6. místem.

 • Memoriál Evy Palyzové pro Buonarrotiho

  Červencová státní svátek jsme jako každý rok strávili na dostizích v Lysé nad Labem, kde se konalo tradiční Memoriál Evy Palyzové. Na jeho start se postavil tmavý hnědák Buonarroti s žokejem Janem Kratochvílem v sedle. Dostih nakonec po boji vyústiv v úspěch Buonarrotiho. Na lysolabský mítink jsme přivezli také Gibb's Beache, který ale nenavázal na minulé vítězství z Lysé a dokonačil na 4. místě.
 • Předzkouška Českého derby - Velká červnová cema

  První červnvou neděli se do Velká Chuchle vydal bělouš Forever Dry, kterého čekal trail na České derby. V jeho sedle byl žák David Liška a výslede nebyl vůbec špatný, když nakonec společně dokončili na 4. místo a Forever Dry tak získal jisté místo v samotném derby.
 • První díl kvalifikace na Velkou pardubickou

  Česká sezóna je v plném proudu. Je za námi již první kvalifikační dostih na Velkou pardubickou. 
  Na pardubický dostihový den jsme přivezli deset koní. Největším překvapením a zároveň největší radost udělal Sottovento s žokejem Janem Kratochvílem, který poprvé v životě proběhl cílem na prvním místě a nám tak v něj vrátil důvěru. Dobře si vedla také Silk, která v závěrečné fázi dostihu bojovala s Patrickem Boekhoutem o vítězství. Nakonec však z dostihu odešla ''pouze'' se třetím místem. Ve stejném dostihu se představil také Rabbit Hawk Wing, který dokončil dostih na 7. místě. Druhé místo si ze svého prvního letošního dostihu odnesl Buonarroti, který se měl představit již při úvodním dni, ale kvůli tvrdu mu byl start odložen. V rámcových dostizích se představil také König Samur a z proutěných překážek si odnesl 5. místo. Radost udělala také klisna Rozina, která na konci dne získala 2. místo. 
  Samotná kvalifikace dopadla nejlépe pro Ange Guardiana, který si odnesl po boji 2. místo. Hned za ním se musel se 3. místem spokojit No Time To Lose, kterému lepší pozice unikla jen ''o hlavu''. Čtvrté místo si stejně jako v loňském roce odnesl Theophilos. Kvalifikační dostih ještě dokončil Power Zar, a to na 8. místě.
  Den po pardubickém dni jsme se představili v italském Meraně, kde se představilo 8 našich svěřenců. 
  Do druhého dostihu nastoupil Star Maker a Ole Caballero, pro kterého to byl první cross. Dostih nakonec nejlépe dopadl pro zkušeného Star Makera, který si odnesl 3. místo a Ole Caballero se musel spokojit se 7. místem. Velké problémy potkali naše koně ve čtvrtém dostihu, kdy se dva vedoucí žokejové vydali špatnou cestou a vzali s sebou vetšinu pole. Pro Treizor du Pilori a Jana Kratochvíla to skončilo pádem a Champ de Bataille s Josefem Váňou se museli vracet na správnou cestu. Dostih byl tak roztažený do celého závodiště. Champ de Bataille nakonec byl uznán na 3. místě. V šestém dostihu jsme měli čtyři svěřence. V nejlepším světle se ukázal Roman, který začíná ''dozrávat''. V tomto dostihu nenašel přemožitele a proběhl cílem jistě jako vítěz. Za ním doběhl na 4. místě Gondaro, který již letos vyhrál na konci února v Pise. Šesté místo bral Mushrae a na osmém místě skončil Big Mago.
 • Velikonoční pondělí opět na dostizích

  Začátek české sezóny je za dveřmi. Letos sezónu otevírá lysolabský mítink, který je stejně jako minulý rok na Velikonoční pondělí a stejně jako miluný rok se na něm podílí stáj Statek Blata Český ráj. 
  Oproti loňskému rok ale posíláme na tamní mítink jen dva naše svěřence. Hned v prvním dostihu (PP,IVkat,3000m) se poprvé představí Topography, kterého čeká překážkový debut. Má za sebou start ve třech rovinách v Německu, z čehož jednu vyhrál. V jeho sedle bude Patrick Boekhout. V pátém dostihu (r., II.kat,2200m) se za nás představí Touch of Genius (ž. Jan Verner). Ten bude mít poměrně slušné konkurenty. Poměří také síly s Timekeeperem, který změnil trenéra a je u pana Tomáše Váni. Touch of Genius se vrací po téměř roce, kdy naposledy vyběhl při Derby-dni a ve Zlatém poháru získal 4. místo.
  V pondělí se představíme také v Miláně, kam přivezeme dva naše svěřence, oba v majetku stáje Statek Blata Český ráj. Jako první se ve druhém dostihu (siepi, 3200m) představí Mahe King (ž. Jan Kratochvíl), který v loňském roce dvakrát vyběhl na rovinách, ale ani jednou se výrazně neprosadil. Čehá ho tak překážkový debut stejně jako Aenease (ž. Josef Váňa ml.), který pobží ve čtvrtém dostihu (siepi, 3200m). Ten se v loňském roce zúčastnil jak Českého, tak Slovenského derby. Ve Slovenském se nakonec umístil na 3. místě. Ke konci sezóny se zúčastnil také St.Lageru, ve kterém vybojoval 2. místo. 

 • Osm koní a dvě vítězství

  Kvůli zrušení dostihů v Trevisu, jsme měli měsíční pauzu. Začala nám ale sezńa v Milánu, a tak jsme se s osmi koňmi vydali na cestu. 
  Neděle to byla poměrně úspěšná. Hned v prvním dostihu (steeplechase na 3600m) se naplno prosadil ryzák Duke is Back s žokejem Janem Kratochvílem v sedle. Byl to pro něj druhý dostih v našem tréninku a bohužel také poslední, protože ho po dostihu koupil jiný italský majitel, a tak změnil trénokové středisko. V stejném dostihu se představila i klisna Secret Sinner, která s žokejem Josefem Váňou mladším dokončila na 5. místě. (video) Ve druhém dostihu (siepi, 3200m) jsme měli tři zástupce. Nejlepší umístění si odnesl Option Be, který měl v sedle ž. Jana Kratochvíla. Hned za ním doběhl do cíle Home Please s ž. Josefem Váňou ml. a Macchiavelli (ž. Jiří Kousek), který má menší problémy po psychické strnce se po aktivním průběhu umístil na 6. místě. (video) I ve třetím dostihu (siepi, 3600m) jsme měli tři zástupce. Tentokrát se nejlépe dařilo zástupci stáje Scuderia Aichner, a to koni Karelcytic, který s žokejem Josefem Váňou mladším ovládl dostih jistě o 1 a 1/4 délky. S druhým místem se musel spokojit Roman s ž. Janem Kratochvílem a třetí místo bral Kazoo s ž. Jiřím Kouskem. (video)
 • Vítězství přivezené od šikmé věže

  Letošní italské sezóna je pro nás prozatím více, než vydařená. K sedmi vítězstvím, získaných ani ne za dva měsíce, jsme včera přidali jedno další a cenná umístění z grupy 1.
  Na závodišti San Rossore v Pise se konala Gran Corsa Siepi Nazionale, ve které se představil Champ de Bataille, Notti Magiche a Roman. Prvně jmenovaný naposledy ovládl vrchol v Milánu, Gran Corsa Siepi di Milano, což byl také jeho poslední start. Notti Magiche se letos již v Pise představil, a to vítězně. Vyhrál grupa 3 dostih, Gran Corsa Siepi di Pisa. Také francouzský rodák Roman, se již letos do Pisy podíval, a to na začátku ledna, kdy získal druhé místo. V dostihu nakonec nejlépe dokončil bělouš Champ de Bataille, který si odvezl 2. místo. Hned za ním se umístil Notti Magiche a poslední dotovanou příčku bral Roman.
  I v rámcových dostizích se italskému publiku představili naši svěřenci. Hned v první dostih ovládl Gondaro a na 3. místě skončil Option Be. I třetí dostih byl úspěšný, když Big Fly dokočil dostih na 2. místě.
 • Čtveřice koní ve 127. Velké pardubické!

  Rok uběhl jako voda a my se v brzkých ranních nedělních hodinách vypravíme na cestu do Pardubic, kde se bude konat již 127. ročník Velké pardubické s Českou pojišťovnou, která přijde na řadu v 16.40. Za to celý dostihový den začne již v 11, kdy první dostih, Cena Jana Kašpara (Stcc, NL, 4400m), je na plánu půl hodiny po oficiálním začátku a my na jeho start pošleme jednoho našeho svěřence, kterým je Gibb's Beach se Sertashem Ferhanovem. Ten má letos na svém kontě pět dostihů, z čehož nejlépe se zatím umístil na třetím míst ve Velké Chuchli, kde se představil před dvěma týdny. Při dni Velké pardubické se představil i loni, a to v Ceně ČASCH (Stcc, NL, 4200m), kde byl ale zadržen. I v ní se letos představí náš svěřenec, a to Changing Guard s žokejem Janem Kratochvílem v sedle. Stejně jako Gibb's Beach má letos Changing Guard odběhnuto pět dostihů a jeho nejlepší výsledek přišel v půli června, kdy záskal těsné druhé místo na pardubické dráze. Jedinou klisnou, kterou v neděli do Pardubic přivezeme bude Silk, která se předsaví v dostihu určeném pouze klisnám, a to v Ceně Laty Brandisové (Stcc, NL, 4200m). Silk při svém prvním letošním startu lehce vyhrála a následně v Pardubicích pozbírala ještě třetí a čtvrté místo, které získala v srpnu. Na start půjde po dvou měsících a jejím partnerem bude žokej Jan Kratochvíl. Double koní nám nastoupí do Ceny Vltavy (Stcc, NL, 4500m). Prvním koněm bude Rabbit Hawk Wing s žokejem Janem Kratochvílem, který letos vyběhl pouze dvakrát. Nejdříve skončil třetí v Úvodní crosscountry Koroka a následně upadl v první kvalifikaci na Velkou pardubickou. Jako druhý se představí Buonarroti s žokejem Josefem Váńou mladším. Buonarroti se naposledy představil při třetí kvalifikaci a odvezl si čtvrté místo. Do Ceny Labe (Stcc, NL, 5200m) nastoupí Wild Danger s žokejem Janem Kratochvílem. Wild si letos na jaře připsal cenný triumf z Úvodní crosscountry Koroka a následně byl třetí v kvalifikaci. Po karambolu v Mostě se vrací na scénu i Theophilos. Ten se v Mostě srazil se svým tréninkových kolegou Sundarou, ale postup zvládl ještě získat druhé místo. Teď se stejně jako loni představí v Poplerově memoriálu (Stcc, NL, 3300m) a dostihem ho provede žokej Josef Váňa mladší. Samotné Velké pardubické se zúčastní čtyři názi svěřenci. Jako první se představí No Time To Lose s žokejem Janem Kratochvílem v sedle. Pro No Tima to bude první start v tomto dostihu a zároveň první dostih nad 6000m. Letos se zúčastnil dvou kvalifikačních dostihů v obou bral druhé místo. V první kvalifikaci nestačil pouze na Zarifa. I ten se postaví na start a v jeho sedle bude již tradičně žokej Josef Bartoš. I loni stál Zarif na startu Velké a dokončil na skvělém třetím místě. Ange Guardian se v loňském roce blýskl skvělým druhým místem v samotném vrcholu sezóny, a tak na jeho startu nechybí i tentokrát. Partnerem mu však bude žokej Josef Váňa mladší. Nováčkem na startu bude  Power Zar.  Ten vyhrál poslední kvalifikaci, a to se Sertashem Ferhanovem v sedle, který ho dostihem provede i při hlavním dostihu nedělního odpoledne.
 • Zlatá spona tříletých a Křišťálový pohár

  Druhý říjnový víkend pro nás bude již klasicky velkou a náročnou jízdou.. Již v sobotu se vydáme do města perníku, Pardubic, kde se koná Křišťálový pohár a Zlatá spona tříletých. I minulý rok jsme se tohoto dostihového dne zúčastnili a vůbec ne marně. Do Zlaté spony tříletých nastoupili dva aši svěřenci, a to Waldo Pepper a Koenigin Mum. Waldo Pepper bohužel skončil v poli poražených, za to drobná klisna Koenigin Mum dostih po boji vyhrála a záskala tak v hattrick. V Křišťálovém poháru se za nás představil pouze Chicago, který jistě vyhrál a získal si tak pro sebe první a zároveň poslední vítězství loňské sezóny. Tentokrát nás bude za tříleté reprezentovat klisna ze stáje Estrella, Rozina, s žokejem Janem Kratochvílem v sedle. Rozina má za sebou jeden překážkový start v Diepe, který byl pro ní zároveň i debutem, a na tamní dráze získala devátou příčku. Do hlavního dostihu, Křišťálového poháru města Pardubic, vyšleme velmi zkušeného Roches Crosse s žokejem Josefem Váňou mladším. Roches Cross vyběhl naposledy při letošní zimě, kdy se podíval na tři závodiště a všechny tři dostihy v Itálii proměnil ve vítězství. Na českou dráhu se vrací po skoro dvou letech, když naposledy zvítězil ve Velké Chuchli v sezóně 2015.
 • Evropský pohár žokejů 2017

  První zářijový víkend se ve Velké Chuchli uskuteční již 3. ročník mezinárodního dostihového dne, European Jockeys' Cup. Na tento dostihový den přivezeme do Prahy tři naše zástupce. Jako první se představí debutant Forever Dry. Představí se ve druhém dostihu, 81. Gerschově memoriálu (r., L) na 1400m. Forever Dry půjde na start s číslem 1 a v sedle bude mít německého žokeje Andrease Helfenbeina. Hned po něm se chuchelskému publiku představí Tamarind Cove, a to v dostihu EJC Lokotrans Middle, r., L, na 1800m. Tamarind Cove se ve stejném dostihu představil i při loňském ročníku, avšak dokončil v poli poražených. Tentokrát bude mít startovní číslo 2 a v sedle italského žokeje Antonio Fresu. A nakonec se v následujícím hlavním dostihu dne, EJC Leram Million (r., Gd 3) na 1400m, představí vítěz Velké dubnové ceny z letošního roku, Father Frost. Po vítězství na začátku roku se jeho kroky odebraly do zahraničí, kde posbíral dvě druhá místa z milánské grupy 3. Představil se také v listed ve Vichy, kde ale dokončil v poli poražených. V jeho sedle bude žokej Bauyrzhan Murzabayev, který ho vedl právě ve Velké dubnové ceně.
 • III. kvalifikace na Velkou pardubickou

  O víkendu nás čeká již 3. kvalifikce na Velkou pardubickou, která se samozřejmě uskuteční na pardubickém závodišti. My máme na startovní listině rovnou tři naše svěřence. No Time To Lose (ž. Jan Kratochvíl) se v kvalifikaci představí letos již podruhé, když na konci května získal skvělé druhé místo za vítězným Zarifem (ž. Josef Bartoš), který bude na startu také. Třetím koněm bude Ange Guardian (ž. Josef Váňa ml.). Stejně jako pro jeho tréninkové kolegy je to jeho druhý letošní start. Poprvé startoval v Lysé nad Labem, kde ale kvůli pádu nedokončil Memoriál Evy Palyzové. Do rámcových dostihů nakonec přivezeme celkem šest koní. Jako první se představí Timekeeper (ž. Jan Kratochvíl). Ten svůj debut nadproutěnými překážkami zvládl skvěle, když dokončil třetí. I tentokrát ho čekají proutky (III.kat.) na 3400m. Jako další se v Pardubicích poprvé představí Journey (ž. Jan Kratochvíl), který letos poprvé vyběhl v Lysé nad Labem a dokončil 3.. Společně s ním do dostihu odstartuje Power Zar (ž. Josef Váňa ml.), který startuje po pauze. Naposledy si z Pardubic odvezl třetí místo. Teď na ně čeká třetí dostih (Stcc, I.kat.) na 4400m. Následně do dostihu (Stcc, II.kat) na 5200m nastoupí dvojice Buonarroti (ž. Josef Váňa ml.) - Wild Danger (ž. Jan Kratochvíl). Buonarroti si ve svěm posledním dostihu doběhl pro zadržené vítězství, a to v dostihu třetí kategorie v Pardubicích. Ve stejný den běhal také Wild Danger, který se zúčastnil kvalifikace na Velkou pardubickou a získal skvělé 3. místo. Posledním koněm bude klisna Silk (ž. Jan Kratochvíl), kterou čeká cross country (II.kat.) na 4200m. Silk naposledy běžela v Pardubicích, kde získala řetí místo v dostihu, který byl o kilometr delší.