Novinky

 • III. kvalifikace na Velkou pardubickou

  O víkendu nás čeká již 3. kvalifikce na Velkou pardubickou, která se samozřejmě uskuteční na pardubickém závodišti. My máme na startovní listině rovnou tři naše svěřence. No Time To Lose (ž. Jan Kratochvíl) se v kvalifikaci představí letos již podruhé, když na konci května získal skvělé druhé místo za vítězným Zarifem (ž. Josef Bartoš), který bude na startu také. Třetím koněm bude Ange Guardian (ž. Josef Váňa ml.). Stejně jako pro jeho tréninkové kolegy je to jeho druhý letošní start. Poprvé startoval v Lysé nad Labem, kde ale kvůli pádu nedokončil Memoriál Evy Palyzové. Do rámcových dostihů nakonec přivezeme celkem šest koní. Jako první se představí Timekeeper (ž. Jan Kratochvíl). Ten svůj debut nadproutěnými překážkami zvládl skvěle, když dokončil třetí. I tentokrát ho čekají proutky (III.kat.) na 3400m. Jako další se v Pardubicích poprvé představí Journey (ž. Jan Kratochvíl), který letos poprvé vyběhl v Lysé nad Labem a dokončil 3.. Společně s ním do dostihu odstartuje Power Zar (ž. Josef Váňa ml.), který startuje po pauze. Naposledy si z Pardubic odvezl třetí místo. Teď na ně čeká třetí dostih (Stcc, I.kat.) na 4400m. Následně do dostihu (Stcc, II.kat) na 5200m nastoupí dvojice Buonarroti (ž. Josef Váňa ml.) - Wild Danger (ž. Jan Kratochvíl). Buonarroti si ve svěm posledním dostihu doběhl pro zadržené vítězství, a to v dostihu třetí kategorie v Pardubicích. Ve stejný den běhal také Wild Danger, který se zúčastnil kvalifikace na Velkou pardubickou a získal skvělé 3. místo. Posledním koněm bude klisna Silk (ž. Jan Kratochvíl), kterou čeká cross country (II.kat.) na 4200m. Silk naposledy běžela v Pardubicích, kde získala řetí místo v dostihu, který byl o kilometr delší.
 • Tahini vítězný v Karlových Varech

  První červencový víkend jsme se vydali na závodiště v Karlových Varech, kde se konal Pohár Josefa Váni, ve které jsme měli dva naše zástupce. První byl Abbot Grey, kterému se v dostihu příliš nevedlo a do cíle se dostal na dalekém 6. místě. Za to Tahini potvrdil svou italskou formu, když v dostihu zadrženě zvítězil.
  Zároveň jsme se představili publiku na Apeninském poloostrově. Před třítýdenní pauzou, se v Meránu se konaly závěrečné grupy do kterých jsme přivezli sedm koní. Jako první šla na start dvojice Le Moulleau a Secret Sinner. Le Moulleau se po vítězném hattricku musel sklonit lepším soupeřům a dostih dokončil na 6. místě. Secret Sinner si domů nakonec odvezla 3. místo. Následně se konal hlavní dostih, Grande steeple-chase d'Europa, ve kterém jsme měli tři zástupce. Nejlépe se zadařilo vítězi Gran premia z loňského roku Mazhilisovi, který se umístil na 3. místě. O dvě místa hůře cílem procválal Alcydon Fan a v poli poražených zůstal Nando. Jako poslední se dostihu zúčastnili Sundara a Notti Magiche. Sundara se nakonec do cíle kvůli pádu nedostal a na Notti Magiche zbylo 6. místo. 

 • Meránské grupy a Pohár Josefa Váni ve Varech

  Tento víkend bude o poznání klidnější, než ten předchozí. Na start se dohromady vydá jen devět koní. Dva naši zástupci se vyprav do nedalekých Karlových Varů, kde se koná Pohár Josefa Váni, ve kterém se představí Abbot Grey s Patrickem Boekhoutem a Tahini s Petrem Tůmou. Abbot Grey se naposledy zúčastnil dostihu v Meránu a získal šesté místo. Tahini se na české dráze představí po skoro dvou letech, když naposledy v Česku získal třetí místo. Letos se předstvil již třikrát, z čehož jednou vyhrál v listed dostihu a dvakrát získal druhé místo.
  Zbylích sedm koní se představí italskému publiku v Meránu, kde se konají závěrečné grupy před třítýdenní pauzou. Jako první půjdou na start (steeple, gr. 2, na 3800m) Le Moulleau (ž. Josef Váňa ml.) a Secret Sinner (ž. Jan Kratochvíl). Le Moulleau má za sebou pouze tři starty, které všechny proměnil ve vítězné. Secret Sinner byla naposledy v Meránu druhé, ale letos má na kontě jedno vítězství z Pisy. Jako další se představí trojce koní, Alcydon Fan (A. Pollioni), Mazhilis (ž. Jan Kratochvíl) a Nando (ž. Josef Váňa ml.), a to v hlavním dostihu, steeple, gr. 1, 4600m). Alcydon Fan svůj první dostih sezóny pro pád nedokončil. Mazhilis se naposledy představil také v Meránu a získal druhé místo. Nando svůj prvné start za naše tréninkové středisko proměnil ve vítězství, když běžel po skoro dvou letech. Jako poslední se za nás představí Notti Magiche (ž. Josef Váňa ml.) a Sundara (ž. Jan Kratochvíl). Společně se zúčastní šestého dostihu, steeple, gr. 1, na 4000m. Notti Magiche i Sundara se spolu utkali na konci května práve v Meránu, kdy Notti Magiche získal prvenství a Sundara dokončil o krk na druhém místě.
 • Umístění v kvalifikaci i v Českém derby!

  Minulý víkend jsme měli velmi nabitý, ať už díky účasti dvou koní ve II. kvalifikaci, tak startu koní v Meránu a ve Velké Chuchli, kde se konal již 97. ročník Českého derby.
  V sobotních Pardubicích startovalo za naše středisko osm koní. V samotné kvalifikaci se představili Wild Danger a Theophilos, pro kterého to byl první start na tak dlouhé distanici. Wild Danger si nakonec doběhl pro 3. místo a Theophilos získal 4. místo. V Pardubicích se představili také dva debutantni nad skoky, a to Fly Filo Fly a Francaise. Fly Filo Fly nakonec dostih pro pád nedokončil a Francaise byla zadržená. Následně si pro zadržené vítězství doběhl Buonarroti, který se spravil náladu po minulém pádu. V Pardubicích si rychlý cross vyzkoušel Chicago a dokončil pátý. Páté místo získal také Changing Guard, který po většinu dostihu určoval tempo a nakonec doběhla na 3. místě klisna Silk.
  Do Merána jsme se vydali se čtyřčlenou ekipou. Úspěch si připsal Dusigrosz, pro kterého to byla na meránském závodišti premiéra. Hned za ním cílem proběhl nováček v naší stáji Trezior du Pilori.Třetí místo si z Merána nakonec odvezl Gondaro a sedmé místo Red Zam.
  Zároveň se ve Velké Chuchli konal největší rovinový dostih sezóny, a to České derby, ve kterém jsme měli jednoho zástupce. Tím byl Aeneas s žokejem Tomášem Lukášem v sedle. Aeneas nakonec v derby nesklamal a odvezl si velmi cenné 6. místo, když porazil jasné favority. V ten den se na dráhu vrátil také Touch of Genius. V první kategorii na 2400m ostudu neudělal a připsal si 4. místo.

 • Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou

  Měsíc po první kvalifikaci je na řadě již druhá, a tak se v sobotu opět vydáváme na závodiště v Pardubicích a přivezeme s sebou rovnou osm koní. Do samotné kvalifikace nastoupí dva naši svěřenci, a to vítěz Úvodní corss country Wild Danger a vítěz Prvomájové steeplechase Theophilos. V sedle Wild Dangera bude, stejně jako při úvodu sezóny, žokej Jan Kratochvíl a Theophilose dostihem provede žokej Marek Stromský. Do Pardubic přivezeme také dva debutanty nas skoky, a to Fly Filo Fly (Patrick Boekhout), kterỷ půjde na start prvního dostihu (PP, IV.kat) na 2800m. Druhým debutantem bude klisna Francaise (ž. Jan Kratochvíl), kterou čeká druhý dostih (PP, II.kat) na 3400m. Oba koně se naposledy představili v Mostě, kde Fly Filo Fly dokončil Mem. mj. Frankenbergera na pátém místě a Francaise byla třináctá v Mem. Vlastimila Smolíka. Ve třetím dostihu se představí Buonarroti (ž. Jan Kratochvíl). Ten naposledy startoval 10.6., kdy ale dostih pro pád nedokončil. Do crossu II. kategorie na 3300m nastoupí Chicago (ž. Jan Kratochvíl), který si naposledy poprvé vyzkoušel cross a dokončil druhý. Při posledním startu získal druhé místo také Changing Guard (ž. Jan Kratochvíl) a tentokrát ho čeká cross třetí kategorie na 4000m. Posledním startujícím bude klisna Silk (ž. Jan Kratochvíl), která se představí v 8. dostihu (crosscountry, III.kat) na 5200m.
  Zároveň se představíme i ve francouzském Compiegne. Dva zástupci stáje Statek Blata Český ráj se zúčastní Gran Prix de Compiegne, listed na 2000m. Prvním koněm je Tamarind Cove, kterého povede žokej Tomáš Lukášek a druhý je Timekeeper s žokejem Václavem Janáčkem.

 • Dvanáct koní na start

  Tento víkend pro nás bude poměrně náročný, když se naši svěřenci představí v Lyonu, Meranu, Milanu a v Karlových Varech. Jako první se vydáme do Francie, kde dostih čeká Fafintadenienta s žokejem Josefem Váňou mladším v sedle. Jedna se o dostih steeple-chase na 4100m. Následně nás čeká jeden start v Milanu, kde do boje půjde Father Frost (C. Fiocchi), který se zúčastní roviny na 1800m, a to v grupě 3. Dva koně přivezeme do nedalekých Karlových Varů. V dostihu III. kategorie na 1200m se představí Hudson Canyon s žokejem Jaromírem Šafářem v sedle. Následně na start (IV. Kat., na 3000m) půjde klisna Lorie s žk. Simonou Laubeovou v sedle. Do Merana přijedeme s více početnou skupinou koní. Do prvního dostihu (steeple-chase) na 3800m nastoupí duo Billy Silver (ž. Jan Kratochvíl) a Home Please (ž. Josef Váňa mladší). Ve druhém dostihu se na start rovinového dostihu na 2400m vydá Marywil. V jeho sedle bude Evelyn Poehl. I do třetího dostihu nastoupí dvojice koní Arman (ž. Josef Váňa mladší) a Star Maker (ž. Jan Kratochvíl). Na ně čeká cross country dlouhá 5000m se statutem grupa 3. Následně se v pátém dostihu představí Morning Star (ž. Josef Váňa mladší) a Macchiavelli (ž. Jan Kratochvíl), na které čekají siepi na 3000m. Jako poslední se na závěr dne na start vydá Almost Human (ž. Josef Váňa mladší). Taktéž na něj čekají siepi na 3000m.

 • Pardubická a maránská prvenství

  O minulém víkendu jsme se, letos po třetí, vydali do Pardubic, kde se konal Zlatý pohár. V něm své prvenství obhajoval Nos Galan s žokejem Janem Kratochvílem, který se tímto dnem vracel na dráhu po zranění z Francie. Nos Galan nakonec vtězství ve Zlatém poháru neobhájil a musel se spokojit s 5. místem. V Pardubicích se ale zadařilo v rámcových dostizích. Hned v prvním dostihu si své druhé proutky vyzkoušel Dusigrosz, který ve svém debutu získal třetí místo. Tentokrát se skokově zlepšil a vyšlo z toho velmi lehké vítězství. Druhým koněm, kterému se dařilo, byla klisna Silk, která se na dráhu vracela po deseti měsících. To jí ale nijak nebránilo a v Pardubicích získala lehké vítězství. Zlepšení ukázal také Changing Guard, kterému o hlavu uniklo vítězství a získal tak těsné 2. místo. Ve stejném dostihu doběhl na 4. místě Alpheus, pro kterého to byl první český překážkový start. Den se moc nevydařil dvoum zástupcům stáje Jasna, a to nejdříve Gibb's Beachovi, který byl v průběhu dostihu zastaven a na konci dne se do cíle pro pád nedostal ani Buonarroti. 
  Další den se nám v Meránu dařilo o něco lépe. I na tamním závodišti jsme získali dvě vítězství, a to díky Le Moulleau, který se vydal na start prvního dostihu. Získal tak čistý hattrick, když letos již zvítězil v Trevisu a následně v Meránu. Ve stejném dostihu se s ním představila také klisna Secret Sinner. Ta dostih dokončila na 2. místě. Jako druhá se z vítězství radovala klisna Toward Glory, která má na svém kontě již čtvrté vítězství v řadě. Ve stejném dostihu se představila také Azamourady, která získala 3. místo. Na závěr se na scénu vrátil vítěz Gran Premia z loňského roku Mazhilis. Ani jemu se nedařilo špatně a získal 2. místo. 3. místo si ze stejného dostihu odváží Broughton.
 • Aeneas 3. v předzkoušce do Derby

  O víkendu se představili čtyři zástupci stáje Statek Blata Český ráj na české, ale i slovenské dráze. Největší radost nakonec udělal tříletý Aeneas, který se zúčastnil Velké červnové ceny. V dostihu si nevedl vůbec špatně, když dokončil na 3. místě. Ve Velké Chuchli se představil také pětiletý Hudson Canyon, který se po jednom startu na překážkách, vrátil k rovinám. Ve dlouhém dostihu ale získal až 6. místo. 
  Slovenská ekipa nakonec neuspěla. Tamarind Cove, který šel na start jako první, získal v dostihu 12. místo. O místo lépe skončil, o dva dostihy dále, Timekeeper. A tak jsme se z tamního dostihového odpoledne vraceli s neúspěchy.
 • Rovinové představení v Chuchli i v Bratislavě

  Víkendové dostihové dění bude ve znamení rovin, a to jak v Česku, tak na Slovensku. Do akce vyrazí čtveřice zástupců stáje Statek Blata Český ráj.
  Ve Velké Chuchli se v hlavním dostihu, 56. Velká červnová cena (I.kat., na 2200m), představí Aeneas s ž. Jiřím Chaloupkou. Aeneas se již představil čtyřikrát, když naposledy právě ve Velké Chuchli a skončil druhý. Hned po něm půjde na start Hudson Caynon (ž. Kateřina Hlubučková), který si naposledy vyzkoušel překážky a teď zkouší štěstí opět na rovinách. Jeho poslední start byl právě v Kolesách, kde debutoval nad překážkami a dokončil pátý.
  Na Slovensku se představíme v hlavním městě. Na bratislavské závodiště se vrací Tamarind Cove a Timekeeper, když jako první se představi Tamarind Cove a dostihem ho provede Stanislav Georgjev. Tamarind Cove tu v lońském roce dokázal zvítězit v Bratislavské míli a letos má na kontě jedno vítězství z Lysé a jedno třetí místo z Milána. Timekeeper na tamní dráze získal v lońském roce prvenství z největšího rovinového dostihu na Slovesnku, Slovenského derby. Letos má, stejně jako Tamarind Cove, jedno vítezství z Lysé a následně byl druhý v Milánu.

 • Prvenství z Pardubic a úspěchy ze zahraničí

  Milnulý víkend by pro nás poměrně hektický, o což se zaloužil také Stafettino, který startoval v pátek ve francouzském Auteuil. Dostihem ho vedl žokej Jan Kratochvíl. Bohužel se mu ale nevydařila poslední překážka a potkal ho pád. Bohužel pro Jana Kratochvíla tak skončil dostihový víkend a na návrat do sedla si bude muset, kvůli zranění, chvíli počkat. 
  V Pardubicích se tak odehrálo několik změn v obsazení. Do prvního dostihu odskočil debutant nad skoky Dusigrosz a do jeho sedla nakonec usedl Sertash Ferhanov. Dusigrosz měl občas problémy se skoky, avšak ukázal, že rovinovou třídu opravdu má a získal tak 3. místo. Ve třetím dostihu startoval Gibb's Beach, kterého v dostihu nakonec odvodil Patrick Boekhout. Gibb's Beach si vylepšil reputaci a dokončil dostih na 4. místě. V dalším dostihu startovala trojice našich koní. Nejlépe se vedlo klisně Koenigin Mum s Patrickem Boekhoutem, která získala čtvrté vítězství v řadě a je zatím na českém území neporažena. Dále v dostihu dokončil na 5. místě Changing Guard, kterého nakonec dostihem provedl žokej Josef Bartoš a hned za ním doběhl Dodo Dancer. Samotná Kvalifikace se pro nás vydařila velmi dobře. Dostih sice pro pád nedokončil Rabbit Hawk Wing, avšak Zarif dokázal po druhé v životě získat vítězství právě z kvalifikace. Hned za ním doběhl No Time To Lose, který se předvedl ve výborném světle. V jeho sedle byl nakonec také Sertash Ferhanov.
  Nedělní den byl ve znamení jak Merána, tak Milána. Na milánské závodiště jsme přivezli dva naše svěřencem Father Frosta a Shaywana. Jako první šel na start Shaywan, který se vracel na dráhu po skoro roční pauze. Shaywan nakonec cílem proběhl na prvním místě, ale na závodišti byl podán protest pro tísnění, které obviňovalo právě Shaywana, a tak ho Italové přesunuli na 2. místo.. Father Frost si z dostihu 2. místo odváží také, ale tentokrát oprávněně.
  V Meránu to pro nás začalo vypadat dobře již od začátku, když v prvním dostihu zvtězil Notti Magiche a hned za ním doběhl Sundara, který se s meránským závodištěm seznamoval. Následně si pro 3. místo doběhl Home Please. Skvělé 2. místo získal velmi dobrým finišem již 12-letý Arman a ve stejném dostihu si doběhl pro 6. místo Abbot Grey. Jako poslední se vydal na start Saxo Sol a i on si z dostihu přiváží 2. místo.
  V týdnu jsme se představili i ve francouzském Strasbourgu, kam jsme přivezli dva koně. První šel na start Option Be, který si nakonec z dostihu odvezl 7. místo. O pozici hůře dokončil další dostih Alpheus. Oba koně měli v sedle žokeje Josefa Váňu mladšího.

 • Víkendové starty v Meránu a Milánu

  Víkendové starty v Itálii se uskuteční v neděli odpoledne, a to na meránském závodišti, když jako první se představí dvojice koní Sundara a Notti Magiche. Společně se vypraví do prvního dostihu (siepi) na 3300m. Sundara se naposledy publiku představil ve Francii v Auteuil, kde dokončil sedmý. Letos již má na svém kontě ale i také jedno vítězství, a to z Lysé nad Labem. Notti Magiche letos vyběhl dvakrát. Nejdříve získal v Pise v dostihu grupa 3 čtvrté místo a následně v grupě 1 druhé místo.
  Home Please se vydá na start třetího dostihu (steeplechase) na 3550m. Ten se na začátku května představil po roční pauze a zvítězil na milánských proutkách.
  I do čtvrtého dostihu, (cross-country) na 4100m, nastoupí dva naši svěřenci, a to Abbot Grey a zkušený Arman. Abbot Grey má letos na kontě tři starty, z čehož nejlépe dokončil v půlce května v Mostě, odkud si odvezl druhé místo. Arman šl letos na start poprvé. Loňskou sezónu zakončil nešťastným pádem v hlavním dostihu dne, den před Gran Premiem.
  Posledním koněm, který bude v Meránu startovat, je Saxo Sol. Ten letos získal dvakrát druhé místo z proutek v Milánu a čeká na něj dostih (siepi) na 3000m.
  V neděli se podíváme také do Milána, a to s rovinovými koňmi. Na start dostihu, na 3000m, se po pauze vrací Shaywan, který se naposledy dostihu zúčastnil při Derby-dni ve Velké Chuchli loňského roku, kde získal druhé místo.
  Pátého dostihu na 1600m se zúčastní Father Frost. Ten letos získal po boji vítězství ve Velké dubnové ceně a následně se představil v Milánu, a to třetím místem.
 • Kvalifikace na Velkou pardubickou je za dveřmi

  Dostihový víkend nám začne již v pátek, kdy se na závodišti v Auteuil představí hnědák Stafettino s žokejem Janem Kratochvílem v sedle. Stafettino má na svém kontě již tři vítězství, z čehož jedno z milánské grupy 2 a následně zvítězil velmi lehce na začátku dubna taktéž v Miláně. 
  Čas běží jako voda a nás v sobotu čeká I. kvalifikace na Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. O kvalifikacei do největšího českého překážkového dostihu budou usilovat rovnou tři naši koně. S číslem 8 se na start postaví ryzák Rabbit Hawk Wing v sedle s žokejem Jiřím Kouskem. Rabbit Hawk Wing již v minuosti kvalifikaci absolvoval, když jednou dokončil sedmý a podruhé dostih pro pád nedokončil. Lońskou sezónu nakonec ukončil třetím místem v Ceně Labe. Druhým koněm na startu bude nováček mezi elitou překážkářů, No Time To Lose s žokejem Janem Kratochvílem. No Time To Lose se na konci loňského roku vítězně představil v Ceně Vltavy, což pro něj byl třetí životní cross. Tentokrát se poprvé představí v dostihu delším, než 4500m. S posledním startovním číslem 16 bude na startu velmi zkušený Zarif. Ten v loňském roce vyběhl třikrát, ale ani jednou svůj start neproměnil ve vítězství. Vrchol sezóny, Velkou pardubickou, nakonec dokončil na skvělém třetím místě. V dostihu ho povede žokej Josef Bartoš. V Pardubicích si svůj překážkový debut v prvním dostihu, (PP, III.kat.) na 3200m, odbude polský nákup stáje Joly Dusigrosz (ž. Jan Kratochvíl). Ten zatím v Polsku startoval čtřikrát, z čehož jeho největší úspěch je jednoznačně vítězství v tamním St. Lageru z loňského roku. Napravit reputaci si půjde Gibb's Beach (ž. Jan Kratochvíl), který již třikrát za sebou dostih nedokončil. V loňském roce se mu ale podařilo v menších dostizích dvakrát vyhrál. Tentokrát se představí v dostihu III. kategorie (Stcc) na 3400m. Poslední trojicí, kterou do dostihu vyšleme, se postaví na start 4. dostihu (Stcc, IV.kat) na 3400m. Prvním koněm je Dodo Dancer (ž. Marcel Novák), jehož poslední starz se odehrál v prvomájové Lysé nad Labem, kde získal páté místo. Druhý je Changing Guard (ž. Jan Kratochvíl). Changing Guard si v minulém rce vyhrál menší dostih ve Světlé Hoře. V listopadu zkusil uspět v Miláně, odkud si nakonec přivezl čtvrté místo. Posledním koněm bude Koenigin Mum (Patrick Boekhout). Klisna menšího vzrůstu loni získala hattrick na překážkách, když nakonec pro sebe získala i Zlatou sponu tříletých.

 • Úspěšné zahraniční výjezdy

  Uplynulý víkend jsme ztrávili pouze v zahraničí a ne nadarmo. Úspěchy vezeme jak z rovin v Milánu, tak ze zahánějí sezóny v Meránu.
  Víkend zahájilo duo stáje Statek Blata Český ráj Timekeeper - Tamarind Cove. Nejdříve šel na start prvně jmenovaný, pro kterého to byla první zahraniční zkouška. Timekeeper ale ukázal, že dráha mu svědčí a z dostihu si odvezl skvělé 2. místo. Ani Tamarind Cove neudělal ostudu, když v dostihu získal 3. místo.
  Na nědělní meránský mítink jsme nakonec přivezli 8 koní. Hned v prvním dostihu se zrodil úspěch, a to díky Nandovi, pro kterého to byl první dostih po zranění. Nando dostih vyhrál po boji a získal tak první životní vítězství. Do stejného dostihu nastoupil také Alcydon Fan. Ten ale nakonec po pádu dostih nedokončil. V dalším dostihu se představila dvojice stáje Jokr - Váňa Mushrae a Almost Human. Dostih se nakonec lépe podařil Mushraemu, který při svém třetím životním stratu získal 2. místo. Almost Human se musel spokojit se 6. místem. Meránskou rovinu si vyzkoušel nováček stáje Statek Chyše - Váňa Marywil. Ten si stejně jako Nando proběhl cílem na 1. místě a i pro něj je to poprvé. Do Merána jsme přivezli také svéhlavou klisnu Toward Glory. Ta dokázala navázat na úspěchy z loňského roku a získala hattrick, když i její dva poslední starty byly vítězné. Jako poslední se na tamní dráze představili Le Moulleau a Secret Sinner. Le Moulleau návázal na své vítězství z 1. dubna a proběhl cílem jako vítěz s výrokem velmi lehce. Klisna Secret Sinner se musela spokojit s druhým místem.
 • Zahájení meránské sezóny

  Po zimní odmlce se na scénu vrací dostihy do alpského závodiště Merána. Na tamní zahajovací mítink se vydáme rovnou s osmi našimi svěřenci.
  Hned do druhého dostihu (steeple-chase, condizionata) na 3800m nastoupí duo našich koní. První je již zkušený Alcydon Fan, jehož poslední dostih bylo Gran Premio v loňském roce, které dokončil na pátém místě. V jeho sedle bude žokej Jan Kratochvíl, který byl v jeho sedle i při jeho loňském prvním startu a dokončili spolu na čtvrtém místě. Na start ho doprovodní, nováček v naší stáji a zástupce stáje Scuderia Aichner, Nando, který se vrací na dostihovou dráho po roce a půl. V roce 2015 se zúčastnil také Gran Premia a dokončil ho na pátém místě. Následně se představil ještě v Milánu, odkud si taktéž odvezl pátou příčku. Nanda dostihem provede žokej Josef Váňa mladší.
  Ve třetím dostihu (siepi) na 3000m se představí dvojice koní ze stáje Jokr - Váňa. Almost Human se italskému publiku naposledy představil na apríla v Trevisu, odkud si odvezl druhé místo. V dostihu ho povede žokej Jan Kratochvíl. Do dostihu ho doprovodí Mushrae, který zatím z dvojice startů vytěžil dvě čtvrtá místa, a to z Milána a následně z francouzského Strasbourgu. Jeho žokejem bude Josef Váňa mladší.
  Nováček v naší stáji je také Marywil, kterého má v majetku stáj Statek Chyše - Váňa. Marywil má za sebou jeden rovinový start v Polsku, kde získal páté místo. I tentokrát ho bude čekat rovina (condizionata), a to na 2200m. V jedho sedle bude Jindřich Fabris. 
  Toward Glory se vydá na start pátého dostihu (siepi) na 3000m, kde v jejím sedle bude žokej Josef Váňa mladší. Z minulého roku má na svědomí dvojité vítězství, a to z Merána a následně na začátku listopadu triumfovala v Milánu.
  V šestém dostihu (steeple-chase) na 3550m se představí zbylí dva koně, a to Le Moulleau a Secret Sinner. Prvně jmenovaný má za naše tréninkové středisko jeden start, který se odehrál v Trevisu. Tamní dráha se mu velmi líbila a doběhl si pro lehké vítězství. V jeho sedle bude, stejně jako při treviském triumfu, žokej Josef Váňa mladší. Secret Sinner za nás vyběhla již třikrát, když v prvních dvou startech doběhla druhá, za to v Pise, kde se představila na konci ledna, dokázala po boji zvítězit. V dostihu jí povede žokej Jan Kratochvíl.
 • Rovinové šance v Milánu

  Víkendové starty odstartují již tradičně v sobotu, avšak tentokrát na milánském závodišti. Na tamní dostihový den přivezeme celkem dva koně, kteří reprezentují stáj Statek Blata Český ráj. Jako první se na start vydá Timekeeper, který se zúčastní čtvrtého dostihu na 2000m (condizionata). V jeho sedle bude žokej Václav Janáček. Loňský slovenský Derbysta se letos poprvé představil ve velikonoční Lysé nad Labem a získal tam lehké vítězství. Z tohoto dne si přivezl vítězství také Tamarind Cove, na kterého v Milánu čeká pátý dostih na 1600m (condizionata) a do jeho sedla taktéž usedne žokej Václav Janáček.