Novinky

 • Proutěnkáři v Meranu

  Výlet do slunné Itálie byl skoro až intimní, neb sestavu čítali dva lidé plus dva koně.

  Úspěšnějším kandidátem se nakonec ukázal býti s pátým místem THAVORS (ž. Pavel Složil ml.), zatímco na proutěných překážkách debutující IL MALESE (ž. Jan Faltejsek) upadl a dostih nedokončil.

 • Crystal Cup ve Wroclawi

  Na polský mítink jsme vyrazili se dvěma želízky v ohni.

  O vítězství hlavního bodu programu se statečně popral BRUNCH ROYAL (ž. Ondřej Velek), byť z boje nakonec káplo „jen“ druhé místo. ALMOST HUMAN (ž. Jan Faltejsek) si ve stejném dostihu připsal místo páté.  

 • Říjnový Lyon

  A z Pardubic znovu do Francie, tentokrát s trojicí již ostřílených cestovatelů.

  PROUCHKI (ž. Ondřej Velek) potěšil krásným čtvrtým místem a COLPO DI STATO (ž. Pavel Složil ml.) si docválal pro osmé.

  Nedařilo se GAP PIERJI (ž. Pavel Složil ml.), který svůj dostih nedokončil.

 • 131. Velká pardubická se SLAVIA pojišťovnou

  Do konečně početné divácké kulisy jsme zamířili s osmičkou koní, a až po Cenu Labe se nám to krásně stupňovalo. Po šestém místě THERESIE (ž. Ondřej Velek) a bronzové příčce v podání DUSIGROSZ (ž. Josef Bartoš) následovalo těsné stříbro GIORGIONE (ž. Josef Bartoš), a posléze i hned dva zlaté zásahy.

  Dva nejprestižnější rámcové dostihy suverénně ovládli CHELMSFORD (ž. Josef Bartoš) a AENEAS (ž. Josef Bartoš). Ve hře tudíž byly hned dva hattricky pro Josefa Bartoše: zaprvé již zmíněný pardubický (Cena Vltavy, Cena Labe a Velká pardubická) a zadruhé mnohem prestižnější mezinárodní (Gran Premio Merano, Wielka Wrocławska a Velká pardubická).

  Člověk míní, život mění. Velká pardubická pro Josefa Bartoše skončila na překážce číslo deset, takže THEOPHILOS dostih pro pád nedokončil. Nováček MAHE KING (ž. Jan Faltejsek) byl zadržen, a ve hře zůstal poslední z našich šampiónů a zároveň jeden z favoritů NO TIME TO LOSE (ž. Ondřej Velek). Ten i přes pro něj nepříznivé podmínky v cílové rovině vytasil svůj pověstný finiš a v dostihu roku statečně vybojoval čtvrté místo.

 • Zahajovací Pardubice

  Sobotního mítinku se zúčastnili čtyři naši zástupci.

  Nejlépe si vedl ANGKOR WAT (am. Sylvain Maussion), který v dostihu amatérů vybojoval čtvrté místo, a SALASAMAN (ž. Ondřej Velek) přivezl místo šesté.

  BOULE DE NEIGE (Anton Orčinskij) byl pro nezájem v dostihu zadržen a QUARTIUS (ž. Ondřej Velek) nedokončil pro pád.

 • Zahřívačka ve Francii

  Žokej ten tvrdej chleba má, a tak si naši hoši stateční odskočili den před Velkou pardubickou do francouzského Nancy.

  VOLUNTEERS (ž. Josef Bartoš) a STARMAN (ž. Pavel Složil ml.) bojovali jako lvi, ale na lepší než hezky za sebou sedmé a osmé místo to nestačilo.

 • Na skok do Štrasburku

  A skákal LORD DRAGON (ž. Ondřej Velek), který v silné konkurenci zabojoval a z krásné Francie přivezl stejně tak krásné třetí místo.
 • Merano v páru nemělo páru

  Do meránského pohoří tentokrát vyrazila pouze dvojice našich zástupců.

  Josef Váňa starší vyslal do dostihu POET´S SHADOW (ž. Josef Bartoš), který v nelítostném souboji o třetí místo nakonec vybojoval příčku čtvrtou.

  OVERLY SWEET (ž. Josef Bartoš) trenéra Josefa Váni mladšího dostih nedokončil. 

 • Růžově laděná Lysá

  Aneb jedno oko plakalo a druhé se smálo.

  Na start losylabské steeplechase postavili WORLD SPEED (ž. Josef Bartoš), který v sedle s čerstvým nositelem  meranského hattricku v dostihu jistě zvítězil. Jeho kolega SHOEMAKER (Anton Andrejevič Orčinskij) po chybě na irské lavici dostih nedokončil.

 • Gran Premio Merano: HATTRICK!

  Na start vrcholu překážkové sezóny v Itálii se postavil strategicky vytvořený tým ve složení NOTTI MAGICHE (ž. Ondřej Velek, 4. místo), IL SUPERSTITE (Luigi Macelli, nedokončil) a KAPJAHR (ž. Pavel Složil ml., nedokončil). Právě tato trojice se měla postarat o poctivé tempo a vytvořit co nejideálnější dostih pro naše žhavé želízko v ohni, kterým byl L´ESTRAN (ž. Josef Bartoš).

  Aspirace na nový rekord se zadařila, a tak má i trenér Josef Váňa ml. ve sbírce meranský hattrick - tři vítězství v řadě za sebou. Lepší vstup do podzimní části sezóny si oba Josefové nemohli přát.

  V rámcových dostizích se neprosadili VINCI PER NOI (ž. Pavel Složil ml., 7. místo) a SOUTH AFRICA (ž. Josef Bartoš, 8. místo).

 • Merano: zahřívací sobota

  Italské Merano praská ve švech a přípravy na vrchol sezóny (Gran Premio Merano) jsou v plném proudu. Stejně jako v případě naší Velké pardubické je sobota zahřívacím dnem mítinku a i dnes o cenné "kovy" zabojovali naši zástupci.
   
  O vítězství se postarali nestárnoucí BROUGHTON (ž. Josef Bartoš) a PEACE GARDEN (ž. Pavel Složil ml.) Na vítěze těsně nestačil ZANINI (ž. Josef Bartoš).
   
  Čtvrté místo vybojoval PRINCE D´ORAGE (ž. Ondřej Velek) a o páté se postaral začínající VINO SUPREMO (ž. Josef Bartoš). Favorizovaný GANGSTER DE CODDES (ž. Josef Bartoš) neustál kolizi a pádem ukončil účast v dostihu i ALMOST HUMAN (ž. Pavel Složil).
   
 • Merano ve třech

  Trojice statečných se vypravila do Itálie a dvě třetiny týmu, tedy IGNACE (ž. Josef Bartoš) a CARIBEAN GREEN (ž. Josef Bartoš), zabojovaly o vítězství, aby z toho v obou případech nakonec káplo místo druhé.
   
  Poslední člen výpravy, CHARLES STREET (ž. Pavel Složil ml.), si z Merana přivezl místo páté.
 • Becherovka nezavoněla

  V rámci posledního letošního mítinku v Karlových Varech byly odběhnuty i dva překážkové dostihy.
   
  Na start tradiční Velké karlovarské steeplechase se v roli favorita postavil DUSIGROSZ (ž. Lukáš Matuský), ale váhové zatížení ve spojení s podmáčenou dráhou mu vysloveně nesedlo a výsledkem bylo až čtvrté místo.
   
  Uspokojivě si naopak vedl ANGKOR WAT (Andrej Andrejevič Orčinskij), který po takticky absolvovaném dostihu vybojoval místo druhé.
 • Strasbourg bez medaile

  Do francouzské historické metropole Alsasky na levém břehu Rýna zavítal pokoušet štěstí VOLUNTEERS (ž. Ondřej Velek), ale po nevydařeném průběhu dostihu docválal až šestý.
 • Zlatá i hvězdná Velká Chuchle

  Na start jubilejního 15. ročníku Zlatého poháru se postavili dva naši zástupci a krásně si rozdělili první a druhé místo. 

  Vítězem se stal STERNKRANZ (ž. Lukáš Matuský), následovaný jak stájovým, tak i tréninkovým kolegou CAPIVARI (ž. Josef Bartoš).