Novinky

 • Vittel 50/50

  Nedělní výprava do Francie se skládala ze dvou koní a jednoho pilota.
   
  GAP PIERJI (ž. Josef Bartoš) si v bláznivém dostihu docválal pro líbivé vítězství a zajistil tím další z cenných zářezů na pomyslném francouzském nebi.
   
  Stájový kolega BRUNCH ROYAL (ž. Josef Bartoš) už takové štěstí neměl. V neméně bláznivém průběhu neustál hromadnou kolizi a dostih nedokončil.
 • Merano perfetto

  S písní na rtu se z italského podhůří vracejí čtyři naši zástupci.
   
  Matador IL SUPERSTITE (ž. Pavel Složil ml.) se po sérii druhých a třetích místo opět ocitl na postu jasného vítěze a v závěsu za ním cílem zrzavě prosvištěl WORLD SPEED (ž. Ondřej Velek). BOULE DE NEIGE (ž. Jaroslav Myška) nezůstal pozadu a v rámci zahájení své překážkové kariéry si přisvojil své již druhé vítězství a ve stejném dostihu si IGNACE (ž. Ondřej Velek) připsal místo čtvrté.
 • Prázdninová Lysá nad Labem

  Jako první vstříc svému překážkovému debutu nastoupil LUCKY VALENTINE (Anton Andrejevič Orčinskij). Bohužel se nevyhnul kolektivní kolizi, v přecpaném startovním poli docházelo ke spoustě chyb a dostih tudíž nedokončil. Druhý překážkový zástupce KAMRAN (ž. Jan Faltejsek) si počínal o bílý chlup lépe, byť z toho nakonec kápla jen sedmá pozice.
   
  Na start dostihu rovinového se dostavil ORIENTALISTE (ž. Jakub Pavlíček), který také vydobyl sedmé místo, a o dvě příčky lepší, tedy pro páté, si docválal VINO SUPREMO (ž. Martin Laube).
 • Merano sólově

  Do nedělní části dvoudenního mítinku v Meranu jsme nakonec vyslali pouze jednoho účastníka, aby alespoň někdo hájil naši práci a čest.

  POET´S SHADOW (ž. Josef Bartoš) se propracovali až na čelo dostihu, ale síly v závěru chyběly a nakonec z toho káplo krásné druhé místo.

 • Merano bílo-zrzavě

  Mohlo se jednat o ryze šimlovské tažení, protože tři ze čtyř účastníků jsou nositelé bílé barvy, ale jak už to často bývá, pokazil jim to ryzák. :-)

  Bílí zástupci startující spolu se zřejmě dohodli na totožné strategii a oba byli svými jezdci zadrženi. CARIBEAN GREEN (ž. Josef Bartoš) a SINGAPOR ROSE (ž. Ondřej Velek) tudíž nedokončili.
   
  Bílo-zrzavé duo si počínalo uspokojivěji. GRAND SUD (ž. Josef Bartoš) ukořistil druhé místo a jediný ryzák výpravy PASSION RETURN (ž. Pavel Složil) dokončil na místě třetím.
 • Koupačka v Bad Harzburg

  Populárního mítinku v německém Bad Harzburgu se od nás zúčastnili tři adepti na vítězství, a o příslovečný chlup (chloupek) to nevyšlo. Byť ž. Josef Bartoš výrazně aspiroval na 100% úspěšnost a hattrick zároveň, nakonec z napínavých soubojů káplo jen double. MEEADLER navázal na povzbudivý výsledek z minulých Pardubic, když si do cíle docválal vítězně a lehce, a BITCOIN pokračoval ve stejném modelu, rovněž vítězně i lehce.

  Nejsledovanějším dostihem dne byl tradiční RaceBets.de-Lake Steeplechase, jehož kurz vede přes místní jezírko. SHOEMAKER (ž. Josef Bartoš) bojoval ze všech sil a předvedl působivý závěr, ale z plavecké disciplíny vytěžil nakonec "jen" druhé místo.
 • Merano: zřejmě slušnej oddíl

  Potěšující úrody jsme se dočkali v rámci třetí červencové neděle, v italském Meranu.

  Hned v prvním dostihu soupeřům nadělil dvě lehké délky MUSHRAE a ž. Josef Bartoš si vítězství zopakoval i v sedle OVERLY SWEET. Třetí vítězství vybojoval ANDOINS (ž. Jan Faltejsek).

  Druhá místa si připsali FLY FILO FLY (ž. Josef Bartoš) a SHAMALANN (am. Paolo Urru). A aby sbírka byla kompletní, sestavu doplnila třetím místem THERESIE (ž. Pavel Složil) a čtvrtým ostřílený pardál CHICAGO (ž. Josef Bartoš). Na obsazení pátého místa nám již nikdo nezbyl.

 • Poměření sil v Dieppe

  Kompozičně ladící dvojice, aneb černý vs bílý, se představila ve francouzském Dieppe.

  Těžká půda ale byla nad jejich síly, a tak VOLUNTEERS (ž. Josef Bartoš) a PROUCHKI (ž. Pavel Složil) byli po kolizích v dostihu zadrženi.

 • Ananasově růžová Lysá

  Taktika majitelského spojení ž. Jana Kratochvíla s "Ananasem" se vyplatila; a tak mohli s lehkostí pírka a dravostí draka znovu obhájit, protože AENEAS Memoriál Evy Palyzové v Lysé nad Labem vyhrál již potřetí v řadě. V dostihu jim zdatně sekundoval stájový kolega WORLD SPEED (ž. Josef Bartoš), kterému se i přes výškový handicap v napínavém finále podařilo urvat krásné čtvrté místo.

  Ve své první české steeplechase SHAMALANN (ž. Josef Bartoš) nestačil na lepší než osmé místo.

 • Vary na zeleno

  Dva zástupci zeleno-bílých barev se představili v Karlových Varech v rámci mítinku, který před pandemií neodmyslitelně patříval k mezinárodnímu filmovému festivalu.

  Výsledkově se lepším ukázal býti FATHER FROST (ž. Jaromír Šafář), který si z lázeňské destinace přivezl páté místo. Jeho stájový kolega BOULE DE NEIGE (ž. Jaromír Šafář) dokončil osmý.

 • Předsváteční Merano

  V Itálii se samozřejmě na Jana Husa a Cyrila s Metodějem nehraje, a tak se spokojme s faktem, že do boje o chleba vyrazili tři naši zástupci, všichni pod jezdeckou taktovkou ž. Josefa Bartoše.

  POET’S SHADOW a OVERLY SWEET na hluboké půdě ve svých dostizích dosáhli na třetí místa. Jako poslední z ekipy na start nastoupil NATAM, který si se soupeři doslova pohrál a s náskokem získal cenné vítězství.
 • Merano: den druhý a hattrick

  Za zlatý hřeb poslední červnové neděle bývá v Meranu považována GRANDE STEEPLE-CHASE D`EUROPA, která se potřetí v řadě stala cennou kořistí pro NOTTI MAGICHE (ž. Ondřej Velek). Tréninkový kolega LODGIAN WHISTLE (ž. Josef Bartoš) se (stejně jako minule) stal obětí kolize za Grande oxerem a dostih nedokončil.

  Hattrickem v hlavním dostihu vítězná exhibice zdaleka nekončila. Vítězství si připsal i ALMOST HUMAN (ž. Pavel Složil) a GANGSTER DE CODDES (ž. Josef Bartoš). TANCARVILLE (ž. Pavel Složil) si doběhl pro místo druhé a QUARTIUS (ž. Ondřej Velek) pro páté. BROUGHTON (ž. Josef Bartoš) dostih nedokončil.
 • Merano: den první

  Dvoudenní mítink v italském Meranu zahájil vítězstvím FLY FILO FLY (ž. Pavel Složil) a v těsném závěsu za ním po imaginárním stříbru "skočil" IL SUPERSTITE (ž. Josef Bartoš).

  Tréninkoví kolegové si poté spravedlivě rozdělili pátá a šestá místa. Za pětky kopali VINCI PER NOI (ž. Pavel Složil) a PITON DES NEIGES (ž. Josef Bartoš), šestkami dokončili SOUTH AFRICA (ž. Josef Bartoš) a GRAND SUD (ž. Gabriele Agus).
 • Pardubice a skoro návrat Krále

  Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou slibovala (dodejme rovnou, že vydařený) reparát favorita té předešlé a startovní pole doplnili jak účastníci, tak i vítěz loňského ročníku našeho nejprestižnějšího překážkového dostihu. MAZHILIS (ž. Ondřej Velek) mezi adepty prvních pozic tipován nebyl, takže mohl jen překvapit. A překvapil působivě, když cílovou strkanici o druhé místo uhájil o pouhé 3/4 délky ve svůj prospěch.

  Vítězství si z Pardubic odvezli i DUSIGROSZ (ž. Ondřej Velek) a MAHE KING (ž. Ondřej Velek do třetice).

  Třetí příčku vybojovala SAINT SHINE (ž. Ondřej Velek), pátou se může pochlubit GIORGIONE(Jakub Kocman). Italský specialista POWER ZAR (ž. Ondřej Velek) nestačil na lepší než sedmé a KAMRAN (ž. Ondřej Velek) osmé místo.
 • Páteční Pardubice

  Mítink patřil nejen tradičním překážkovým, ale i rovinovým dostihům. Nejlépe si vedl MEERADLER (Pavel Složil), který svůj debut proměnil v líbivé druhé místo, LUCKY VALENTINE (Anton Andrejevič Orčinskij) si docválal pro páté. Debutanti THE DAY AFTER (ž. Jakub Pavlíček) ze své premiéry vytěžili sedmé, VINO SUPREMO (am. Sabina Mokrošová) desáté a ORIENTALISTE (Anton Andrejevič Orčinskij) dvanácté místo.

  Ani překážkáři si nevedli špatně. BITCOIN (ž. Josef Bartoš) svůj překážkový debut proměnil v jasné vítězství, SALASAMAN (ž. Josef Bartoš) a THERESIE (ž. Jan Kratochvíl) uhájili místa čtvrtá, IGOR (ž. Jan Kratochvíl) dokončil pátý.