Novinky

 • Auteuil ve dvou

  Josef Váňa mladší vyslal o víkendu výpravu i do Francie, aby se zástupci stáje Scuderia Aichner žlutočerně vybarvili i před publikem v Auteuil.

  Prvním partnerem Josefa Bartoše se stal náš hvězdný Sternkranz, který se bohužel v nadměrně početném poli nepropracoval na lepší než desáté místo. Ani na jeho tréninkového kolegu příslovečně štěstí nečekalo, a Ole Caballero byl Josefem Bartošem zadržen.

 • Rovinové repete v Milanu

  Tříletí zástupci stáje KarBoBau opět vyrazili vstříc sběru zkušeností a jejich cesta znovu zamířila do italského Milana.

  Totožná zůstala i jezdecká sestava. A zatímco minule byl tím lepším Persian Prince (Mulas Silvano), tentokrát byl dotaci těsně nablízku šestým místem Quartius (Bossa Federico), a jeho stájový kolega doběhl až devátý.

 • Milano divoce i šťastně

  Padalo se, i vyhrávalo: i takto by se dala krátce zhodnotit výprava do Itálie.

  Vítězství si na konta připsali oba trenéři: Josef Váňa mladší prostřednictvím Colpo Di Stato (Josef Bartoš) a Josef Váňa starší díky Vinci Per Noi (Pavel Složil). Hostující Jan Faltejsek přivedl do cíle třetího Poet´s Shadow a veterán Chicago s Pavlem Složilem dosáhli na příčku pátou.

  Stejný osud postihl Persian Sun (Pavel Složil) a Laurus Nobilis (Josef Bartoš), oba dostih nedokončili pro pád.

 • Most: konečně i na domácí půdě

  Česká sezóna letos započala v Mostě a nabídla fanouškům hned tři dostihy pro tříletý ročník. Křestu dostihovým ohněm se tudíž dočkal i náš ostře sledovaný Gott (Simona Laubeová), kterému se po rozkoukání podařilo ve finiši předběhnout alespoň jednoho soupeře a výsledkem bylo místo dvanácté.

  Cestovním partnerem mu byl ostřílený mazák Father Frost (Jaromír Šafář), který se rozehřál v zahajovacím dostihu a který se i přes nepříznivou pozici dokázal v poli soupeřů propracovat na šesté místo.

 • Štrasburk opět o příslovečný chlup

  Rekordman Brunch Royal, který aspiroval na působivé osmé vítězství v řadě, se v těžké konkurenci na francouzské půdě opět neztratil.

  Na vítězství jako takové sice nedosáhl, ale s Josefem Bartošem uhájili místo druhé a připsali tím Josefu Váňovi mladšímu a stáji Scuderia Aichner další francouzsky laděný zářez.

 • V Auteil opět bez francouzského posvícení

  Závodiště v Auteil jako kdyby bílému Capivari nevonělo: ani dnes do bojů o přední příčky nezasáhl a v listed konkurenci doběhl až třináctý.

  Úspěšný Josef Bartoš nebyl ani napodruhé, kdy Kaphjar dostih nedokončil.

 • Milano dvakrát vítězně

  Hned dvě trefy do černého přivezli dva naši zástupci: Josefu Váňovi staršímu vítězně zaběhl Natam (Pavel Složil) a Josefu Váňovi mladšímu Ventura Bounty (Josef Bartoš). Pavlu Složilovi se posléze podařilo urvat i třetí příčku s Tancarville.

  Josef Bartoš si k vítězství připsal i dvě šestá „star“ místa, jedno s Noni Star, druhé s Morning Star. V případě druhého jmenovaného šlo zároveň o poslední dostih jeho bohaté kariéry, paradoxně přesně v den jeho jedenáctých narozenin, a nezbude než mu popřát spokojený a klidný život aktivního důchodce.

  https://vimeo.com/536798998

  https://vimeo.com/536810683

  https://vimeo.com/536821977

 • Milano rovinově

  Tříletí dnes poměřili síly v italském Milanu, za stáj KarBoBau se předvedli hned dva zástupci.

  Persian Prince (Mulas Silvano) dokončil dostih na šestém místě a Quartius (Bossa Federico) na sedmém. 

  Záznam dostihu ZDE.

 • Milano vítězně i s umístěním

  Do slunné Itálie vyrazili svěřenci jak Josefa Váni staršího, tak i mladšího, a k barvám italských rivalů Scuderia Aichner a Scuderia Tania-Váňa se přidali i ryze čeští Statek Blata Český ráj.

  Fly Filo Fly dostihový den zahájil velkolepě, a to napínavým soubojem ve finiši, kdy ho k těsnému vítězství přivedl Ondřej Velek. V dalších dostizích Ondřej Velek posbíral pestrá umístění: s Gap Pierji třetí místo, s Le Moulleau čtvrté a s jedinou zástupkyní růžově - něžného pohlaví Theresií místo páté.

  Pavel Složil dres měnit nemusel. Nejtěsněji k vítězství se přiblížil s Laldann, se kterým dokončili druzí. Ostřílený pardál Chicago na lepší než páté místo dnes nestačil, a o příčku horší doběhl Pourquoipas Robert.

  https://vimeo.com/533961730

  https://vimeo.com/533978398

  https://vimeo.com/534000201

  https://vimeo.com/534013086

 • Ve Štrasburku na ozdobu

  O necelý týden později si trenér Josef Váňa mladší coby cílovou destinaci opět vybral Francii a do sedla zástupce stáje Scuderia Aichner tentokrát posadil Pavla Složila (rovněž mladšího). Volunteers však opět možnost rodné hroudy pod kopyty neocenil a dostih nedokončil.

 • Ve Štrasburku druzí

  Do žlutočerných barev stáje Scuderia Aichner trenér Josef Váňa mladší tentokrát navlékl Jana Faltejska a vyslal jej hájit čest do francouzského Strasbourgu.

  Zatímco šestiletý Andoins si s rodnou půdou neporadil a dostih pro ně skončil pádem, stejně stará Santa Klara nedala svou hnědou kůži zadarmo. Se soupeři se poprala víc než zdatně a od vítěze ji dělily čtyři délky.

 • Rozhovor s Josefem Váňou ml.

 • Pestré nedělní Milano

  Ekipa Josefa Váni mladšího, toho času ve Francii, vyrazila společně s jedním zástupcem Josefa Váni staršího do Itálie, zdemolovat konkurenci celkem se sedmi koňmi (tedy pokusit se o to). 

  Stáj Scuderia Aichner si hned v úvodu připsala vítězství. Il Superstite přivedl do cíle Carrassi del Villar Alberto a kolega ve zbrani Le Moullelau, zastupující barvy Scuderia Tania-Váňa, svého jezdce Marcela Altenburgera zanechal na trati. 

  Pavel Složil rozšířil svou sbírku o jedno druhé místo s Brettem, a dvě třetí s Passion Return a Notti Magiche.

  Ondřej Velek přivedl do cíle šestého Pour Vous Et Nous a desátého Piratabuse.

 • V Auteil bez francouzského posvícení

  Není každý den posvícení, jak praví staré české přísloví. Romantický výlet do Francie sice skýtal pocit potěšení z jarního cestování, ale výsledky na dráze už tak oslnivé nebyly. Silná konkurence neumožnila našim svěřencům nahodit motory do taktu, který by alespoň namátkově dosáhl na tabuli, a tak si Josef Bartoš v Auteuil mohl soupeře důkladně prohlédnout jak zepředu, tak i zezadu. 

  Hvězdný Sternkranz urval sedmou pozici a bílý princ Capivari, který kolegu na dlouhé cestě „doprovázel“, si z Francie veze místo deváté.

 • Nedělní Milano po Italsku

  Žlutočerným dresům stáje Scuderia Aichner SRL byla sobotní Francie málo a tak nelenili ani v neděli, kdy se na půdě italského Milana střetli i s „káro“ zástupci Scuderia Tania-Váňa; aneb další z trenérských soubojů mezi Josefem Váňou starším a mladším. :-)

  Nejlepší i nejhorší výsledek přivezl Josef Váňa ml.: Ventura Bounty (Josef Bartoš) dosáhl na 2. místo a jediná zástupkyně něžného pohlaví Laurus Nobilis (Pavel Složil) dokončila na 10. místě.

  Ostřílený mistr Mornig Star (Josef Bartoš) jako jediný bral 3. místo a nejvíce posbíraných medailí bylo těch bramborových: čtvrtí doběhli Poet´s Shadow (Josef Bartoš), Tancarville (Pavel Složil) a Overly Sweet (Josef Bartoš). Pátou příčku obsadil Vinci Per Noi (Jan Faltejsek).